2 yaşındaki çocuk, üzerine çıktığı sandalyede dengesini kaybedince balkondan düşerek hayatını kaybetti

2 yaşındaki çocuk, üzerine çıktığı sandalyede dengesini kaybedince balkondan düşerek hayatını kaybetti

Dün saat 11.00 sıralarında Kağıthane Harmantepe Mahallesi’nde edinilen bilgiye takriben sabahleyin saatlerinde anne İlknur A. temizleme yaptığı esnada 2.5 yaşındaki kızı Hira Ar balkona çıktı.

HASTANEDE YAŞAMINI YİTİRDİ

Küçük kız o esnada balkon duvarında asılı olan sandalyeye çıkmak istedi. Dengesini kaybeden Hira Ar sandalyeyle birlikte 2. kattan aşağıya düştü. Başından yaralanan minik kızın yanına sesleri duyan Ferdi Uysal ve Tayfur Muslugil geldi. Derhal yoldan araç çeviren iki vatandaş, ufak kızı özel bir hastaneye götürdü. Burada birincil müdahalesi yapılan Hira Ar, ambulansla kaldırıldığı Sarıyer Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyata alındı. Ufak kız yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Minik kızın ölümünün peşinde ise mahalleli büyük endişe yaşadı.

İstanbul'da kahreden olay: 2 buçuk yaşındaki kız çocuğu balkondan düşerek hayatını kaybetti

“ANNESİ ÇIĞLIK ATIYORDU”

Balkondan düşen çocuğu hastaneye götüren Ferdi Sakin, “Ben 3 bina yanda oturuyorum, evde yatıyordum çat diye bir ses duydum. Biri düştü herhalde dedim hanımla beraber merdivenden indik hemencecik. Kapıdan çıkınca baktım arkadaşlar burada çocuğu kucaklarına almışlardı. Annesi çığlık atıyordu, çocuğa baktım çenesi kitlenmişti. Çocuk Tayfur’un kucağındaydı, Tayfur’la beraber nefesini açtık çocuğun. Hemen bir araba durdurduk yoldan 4 dakikada hastaneye götürdük hemen. Orada acele alana aldılar çocuğu sonra ambulansla Seyrantepe’ye götürdüler. En son duyduğumuza kadar doktor beyin kanaması devam ederse can sıkıntısı olur demiş. Babasını aradık az önce ameliyata almışlar. Annesi balkonun kapısını kapatmayı unuttuğu için çığlık atıyordu, balkona çıkmış çocuk oradan da altında düşmüş. Annesi de o sırada odada temizlik yapıyormuş” dedi.

İstanbul'da kahreden olay: 2 buçuk yaşındaki kız çocuğu balkondan düşerek hayatını kaybetti

EKİPLER ÇALIŞMA BAŞLATTI

Diğer bir vatandaş Tayfur Muslugil ise, “Bir ses duyup uyandım. birden ses gelince camdan baktım çocuk yerde yatıyordu. Çocuğu görünce derhal apar topar aşağıya indim. O hemen olan panikle ambulansı da ummak istemediğimiz için yoldan geçen bir abimizin arabasına bindirdik ve hastaneye götürdük. Biz de elimizden geldiği kadar destek verdik, gerisi Allah’a kaldı. İnşallah iyi olur” diye konuştu. Polis ekipleri ise olayla ilgili çalışma başlattı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.