25 yıllık esrarengiz cinayet telefon kayıtlarıyla ortaya çıktı: Eski evde kazı yapmam gerekiyor

25 yıllık esrarengiz cinayet telefon kayıtlarıyla ortaya çıktı: Eski evde kazı yapmam gerekiyor

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’nde oluşturulan özel ekip, kentteki faili bilinmez olayları parlatmak için 4 ay önce egzersiz başlattı. Ekipler, başlangıçta Zeynep Tanıdır’ın ismi açıklanmayan kızının 2015’te yaptığı, sonuçsuz kalan kayıp başvurusunu inceledi. Araştırmada, 2000 yılından beri kayıp olan Zeynep Tanıdır’ın babası Arap Tanıdır’ın da 1997’de kaybolduğu belirlendi. Babayla kızının aile içi cinayete kurban gitmiş olma ihtimali üstüne soruşturma başlatıldı.

25 yıllık cinayeti, 'Eski evde kazı yapmam gerekiyor' sözü ortaya çıkarmış

KONUŞMASI TEKNİK TAKİBE TAKILDI

Soruşturma dahilinde eşi ve kızı kaybolan Hayriye Fındıkoğlu ile çocukları ve yakınlarının telefonları teknik takibe alındı. Annesini telefonla arayan Mehmet Tanıdır’ın “Eski evde kazı yapmam gerekiyor” demesi üstüne polis, baba ve kızın öldürüldüğünü değerlendirip ailenin Ballıca Mahallesi’ndeki eviyle bahçesinde, kadavra köpeğiyle kazı yaptı. Çalışmalarda aile bireylerinin güvenilmez tavırlarda bulunması nedeniyle polis, Hayriye Fındıkoğlu ile ona takviye ettikleri öne sürülen oğulları Mehmet Tanıdır, M.T., kızları F.Z., G.E. ile C.Z., G.T. ve Fahri Çiftlik Sahibi’yi gözaltına alındı.

25 yıllık cinayeti, 'Eski evde kazı yapmam gerekiyor' sözü ortaya çıkarmış

İTİRAF ETTİLER

Öte yandan kararsız Mehmet Tanıdır, sorgusunda annesinin babası Arap Tanıdır’ı tüfekle öldürüp evin arkadaki bahçesinde duvarın altına gömdüğünü kendisine söylediğini itiraf etti. Tanıdır, sorgusunda kız kardeşi Zeynep Tanıdır’ın tekrar annesi kadar öldürüldüğünü söyledi. Hayriye Fındıkoğlu ise sorgusunda 1997’de eşini, 2000 yılında da kızını öldürdüğünü itiraf etti. Gözaltına alınan şüphelilerden Fahri Çiftlik Sahibi de Zeynep Tanıdır’ı Hayriye Fındıkoğlu ile birlikte gömdüklerini itiraf etti. 8 şüpheliden 1’i emniyetteki sorgusu tamamlandıktan sonradan özgür bırakıldı, 7’si dün sabahtan saatlerinde adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Hayriye Fındıkoğlu ile ona takviye ettikleri öne sürülen oğlu Mehmet Tanıdır ve Fahri Çiftlik Sahibi, çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe tutuklanıp cezaevine konuldu, 4 güvenilmez ise tutuksuz yargılanmak üzere özgürlük bırakıldı.

25 yıllık cinayeti, 'Eski evde kazı yapmam gerekiyor' sözü ortaya çıkarmış

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir