4 bin kovan bulunan düğünde 2 kişi öldü! Bir numaralı şüpheli

4 bin kovan bulunan düğünde 2 kişi öldü! Bir numaralı şüpheli

Geçtiğimiz sene Çorum’da gerçekleşen bir düğünde halay çekilirken, silah ve otomatik tüfeklerle rastgele ateş açıldı. Ateşlenen silahtan meydana çıkan mermiler, davetlilerden Muhakkak Alparslan ve Murat Şahin’in vücutlarının çeşitli yerlerine isabet etti. İhbarla düğün alanına sıhhat ve jandarma ekipleri sevk edildi.

HAYATLARINI KAYBETTİLER

Sağlık ekibinin birincil müdahalesini yaptığı yaralılar, İskilip Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı, buradan da Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Ameliyata alınan Alparslan ve Şahin, bütün çabalara karşın kurtarılamadı. Görgü tanıklarının ifadesinden yola meydana çıkan jandarma ekipleri, müteahhit Murat Yılmaz’ı olayın şüphelisi olarak gözaltına aldı. Yılmaz, Alparslan ile Şahin’in ölümüne neden olduğu suçlamasıyla tutuklandı.

4 BİN MANÂSIZ KOVAN BULUNDU, YENİ GÖRÜNTÜLER DOSYADA

Hakkında ‘olası kastla 2 insanın ölümüne neden olma’ suçundan 40 yıla dek hapis istemiyle iddianame düzenlenen Murat Yılmaz’ın, Çorum 3’üncü Ağır Canice Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi. Duruşmada durum sonrasına ait, vurulanların yere düşme anlarının yer aldığı yeni görüntüler, ölenlerin avukatı Mehmet Solmaz kadar dava dosyasına konuldu. Durum yeri analiz raporlarında ise düğün alanında tespit edilen 4 bine yakın otomatik silah ve tüfeklere ait anlamsiz kovanların 200’ünün, sanığa ait silahtan ateşlendiği ortaya çıktı.

“TETİĞE BİR DEFA BASTIM”

Dominant karşısına 2’nci defa meydana çıkan tutsak sanık Murat Yılmaz, savunmasında, suçlamaları kabul etmediğini tekrarlayarak “Tetiğe bir kez bastım. Silah çabuk ateş almaya başladı. Suçsuzum, böyle bir kabahat işlemedim” dedi. Adap tanıklarından ölen Murat Şahin’in babası Cemal Şahin de durum sırasında Murat Yılmaz’ın silahı ateşlediğini ve 2 kişinin yere düştüğünü söyledi. Duruşmaya katılan ölenlerin yakınları ise sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

“BAŞKASI TARAFINDAN VURULMA OLASILIĞI YÜKSEK”

Tutuklu davalı Murat Yılmaz’ın avukatı Derya Öztekin, 4 bin abes kovan tespitine yer verilen durum yeri analiz raporuna itiraz ederek, ” Adli Tıp Kurumu’nun raporuna göre, müvekkilimin silahından yalnızca 200 manâsiz kovan tespiti yapılmıştır. Maktullerden meydana çıkan mermi çekirdeklerinde yapılan araştırmada mermilerin müvekkilin silahından atıldığına dair aidiyet tespiti yapılamamıştır. Yani mermilerin müvekkilin silahından çıktığına dair bir rapor yoktur.

“KATILANLAR VE ÖLENLER AKRABA”

Durum uygun atılan mermi sayısı düşünüldüğünde 2 kişinin başka biri tarafından vurulma olasılığı epeyce yüksektir giderken düğüne katılanlar ve ölenler akrabadırlar. Dinlenen şahıslar kendileri ve akrabalarını gözetmek güdüsü ile bazı gerçekleri saklamaktadırlar” diye konuştu.

MAHKEME ERTELENDİ

Mahkeme heyeti, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. öte yandan diğer boş kovanların hangi silah veya silahlardan ateşlendiğinin belirlenmesine yönelik soruşturma ise sürdürülüyor.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.