5 yıllık görev süresi sona eren Hollandalı diplomat Türkiye’ye veda etti: Hakkınızı helal edin, Allah’a emanet olun

5 yıllık görev süresi sona eren Hollandalı diplomat Türkiye'ye veda etti: Hakkınızı helal edin, Allah'a emanet olun

Hollandalı diplomat Erik Weststrate, Türkiye’deki görev süresinin dolması sebebiyle Twitter’daki hesabından video yayınladı. Gezdiği şehirlerin işaretlendiği Türkiye haritası önünde konuşan Weststrate, “Bugün bundan böyle Türkiye’den ayrılıyorum ve bu haritada Türkiye’de nereleri gezdiğimizi kullanmak istiyorum. Edirne’den Şırnak’a, Kars’tan Datça’ya değin gezdim. Hoş ülkenizi her taraftan gördüm, güzel yemeklerinizi yedim, dört mevsimi bir günde yaşadım, hoş insanlarla tanıştım, hoş yerler gördüm. İnanılmaz doğanın tadını çıkardım. Doğrusu ülkeniz güzeldir ve ülkenizi fazla fazla özleyeceğim lakin artık ayrılma zamanı geldi” dedi.

5 yılda resmen bizden biri olmuş! Hollandalı diplomattan Aşık Mahsuni Şerif'li veda

“FAZLA ÜZÜLEREK AYRILIYORUM”

Videoda arkasında Weststrate’nin Anıtkabir’i ziyaretine ilişkin bakış yer aldı. Burada da konuşan Weststrate, “5 yıl önce burada göreve başladım, ayrılırken de burada son vermek istedim. Atatürk’ün huzurunda sizinle veda etmek istiyorum. Her şey için teşekkür etmek istiyorum. Üzüntüyü yaşadık, sevinci yaşadık; kısacası hayatı yaşadık. Çok üzülerek ayrılıyorum. Hakkınızı helal edin. Bir hatamız olduysa affola. Allah’a emanet olun” ifadelerini kullandı.

5 yılda resmen bizden biri olmuş! Hollandalı diplomattan Aşık Mahsuni Şerif'li veda

BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Weststrate’nin sosyal medyadan paylaştığı, Aşık Mahzuni Şerif’in ‘İşte Gidiyorum Çeşmi Siyahım’ şarkısı eşliğindeki veda videosu, büyük alaka fark etti ve alkış topladı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir