500 milyon TL’yi aşan vurgun, binlerce mağdur! Deterjan Pazarı dolandırıcısı ünlüleri kullandı

500 milyon TL'yi aşan vurgun, binlerce mağdur! Deterjan Pazarı dolandırıcısı ünlüleri kullandı

Türkiye’de ‘Çiftlik Bank’ dolandırıcılığının dosyası daha kapanmamışken aynı bir olgu daha yaşandı. Ünlülerle çektiği reklamlarla medyada kendine yer bulan ‘Deterjan Pazarı’ isimli şirketin çöktüğü, sahibinin de paraları alarak ortadan kaybolduğu bahis edildi. Söz konusu paranın 500 milyon liradan artı olduğu belirtilirken, dolandırılan birey sayısının ise 10 binin üzerinde olduğu konuşuluyor.

Binlerce kişinin dolandırıldığı olayda 500 milyon lira kayıp

3 KATI PARA VERECEĞİNİ İDDİA EDİYORDU

Ankara’da faaliyetlerine başlayan site, internet üzerinden kendine tip buluyordu. Şirket, kendilerine üye olan vatandaşlara temizlik maddesi hammaddesi veriyor, bunu top haline getirip kuruttuktan sonradan 3 katı fiyatla geri almayı vadediyordu. Mesela; sisteme 30 bin lira ödeyerek giren bir kişi, ürünleri teslim ettiğinde 90 bin lira alabiliyordu.

Binlerce kişinin dolandırıldığı olayda 500 milyon lira kayıp

ÖDEMELER YAPILAMADI

Firma sahibi kayıplara karışmadan önce, bu ödemeleri 30 günde yapıyordu. Bir süre sonradan ise bu süreler 60 güne, son zamanlarda ise 95 güne dek çıktı. Kurban Bayramı öncesi ödemeler aksamaya başlayınca çok sayıda vatandaş şikayet sitelerine durumu anlattı. Şirketin sahibi ve Whatsapp irtibat numaralarına ise ulaşım kesildi.

Türkiye güne 2. Çiftlikbank vakasıyla uyandı: Binlerce kişinin dolandırıldığı olayda 500 milyon lira kayıp

ŞİRKETİN SAHİBİ BESBELLI YOK

Dün akşam itibariyle kapanan site ise sosyal medyada gündem oldu. Sahibinin herhangi bir açıklama yapmadan kapattığı sitenin şimdilik sadece Instagram hesabı açık halde. Instagram sayfasında ise şirketin Ankara Kahramankazan’daki fabrikasında 14 Ağustos’ta yemek düzenleneceği, Süleyman Kocabaş’ın talimat oluşturacağı belirtiliyor.

Binlerce kişinin dolandırıldığı olayda 500 milyon lira kayıp

VATANDAŞLAR FABRİKANIN ÖNÜNDE NÖBETE BAŞLADI

Öte yana yüzlerce yurttaş haklarını alamadıkları için şirketin fabrikasının önünde eyleme başladı. Ödemelerin yapılmadığını ve firma yetkililerinin apaçik olmadığını iddia eden vatandaşlar ile fabrikada bulunanlar aralarında kavga çıktı. Bölgeye ihbar üzerine fazla sayıda polis gelirken, yaşanan gerginlik hala sürüyor.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.