74 yaşındaki kadın, kapıyı açtığı akrabası tarafından 34 yerinden bıçaklandı

74 yaşındaki kadın, kapıyı açtığı akrabası tarafından 34 yerinden bıçaklandı

2 Ağustos’ta saat 23.00 sularında Kumlu ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi’nde yaşanan olayda; M.Ç., akrabası Gülizar Düzce’nin evine gitti. Yaşlı bayan, kapıyı çalan M.Ç.’yi içeri aldı. Kanepede oturduğu sırada Düzce’nin kolundaki bileziği ve para isteyen M.Ç., ihtiyar kadın aleyhinde çıkınca kuvvet uygulamaya başladı. Beraberinde getirdiği iple Düzce’yi boğmaya kalkışan M.Ç., daha sonra 34 yerinden bıçakladı.

PARA VE ALTINI ALIP KAÇTI

Gülizar Düzce yerde kanlar içinde kalırken, M.Ç. olay yerinden Düzce’ye ait para ve altını alarak kaçtı. Benzer sokakta oturan akrabaları ve komşuları gelen sesler üstüne Düzce’nin evine giderek olayı polis ve sıhhat ekiplerine haber verdi. Yaralanan Düzce, evinde ilk müdahalenin gerisinde Kumlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ağır yaralanan Düzce buradan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırama Hastanesi’ne sevk edildi.

'Seni görmeye geldim' diyen akrabasına kapıyı açtı, sonrası kabus! Yaşlı kadın 34 yerinden bıçaklandı

“PARA İSTEDİ, ‘YOK’ DEYİNCE VURMAYA BAŞLADI”

Tedavisinin arkasından taburcu olan Düzce evine döndü. Yaralanan Düzce, “Akşam yatarken kapı çaldı. Kapıyı açtım akrabam M.Ç. içeri girdi. Benim yanıma oturdu. Benden para istedi. Değil deyince bana vurmaya başladı” dedi.

“ANNEMİ SAÇINDAN TUTARAK BETONA VURUYOR”

Akrabasından kuvvet gören Düzce’nin oğlu ise olayı şöyle anlattı: “Bir gece yarısı tanıdığı bir birey geliyor kapıyı çalıyor, ‘Hala’ diye sesleniyor. Bu saat gece 23.00 sularında gerçekleşiyor. ‘Hala kapıyı açar mısın’, diyor. Annem de ‘Hayırdır oğlum’ diyor. Şahıs ‘Ben çalışmaya gideceğim seni görmeye geldim’ diyor. Annem de kapıyı açıyor, kişi annemin yanında oturuyor. Şahıs anneme ‘Bileziğini bana verir misin’ diyor. Annem de ‘Yok veremem’ diyor. Annem arkasını döndüğünde şahıs anneme bir anda vurmaya başlıyor. Kişi beraberinde getirdiği ipi annemin boynuna geçiriyor. Kişi annemi 34 bıçak darbesiyle yaralıyor. Annemi arkadan saçından tutarak betona vuruyor. Alnının ortası ezilmiş durumda. Annem bir cani tarafından öldüresiye dövülmüş. Bizim gördüğümüz cinayete tam girişim ve bunun başka bir açıklaması değil. Doktorun dediği bıçağın minik olması ve annemin kilolu olması dolayısıyla bıçak darbeleri iç organlarına hasar vermemiş.”

'Seni görmeye geldim' diyen akrabasına kapıyı açtı, sonrası kabus! Yaşlı kadın 34 yerinden bıçaklandı

“HALI EN INCE AYRINTISINA KADAR KAN OLMUŞ VAZİYETTE”

Zanlının emniyet güçleri göre benzer gece operasyonla yakalandığını ve suçunu itiraf ettiğini bildiren Düzce, “Şu lahza cezaevinde. Alt komşumuz durum esnasında gerçekleşen sesleri duyuyor. Kapıdan dışarı çıkarak ‘Kim var orada’ diyor. O arada zanlı, ‘Bir şey değil, sen işine bak’ diyor. Komşumuz alt tarafta oturan akrabalarımıza sesleniyor. ‘Buradan bir ses’ geliyor diyor. Kişi gelenlerin sesini duymasıyla arkadaki taraftan kaçıyor. Dayımın çocukları sesleri duyar duymaz eve gelerek annemi kanlar içerisinde yerde buluyor. Yerdeki halı en ince ayrintisina kadar kan olmuş vaziyette. Anlatılmayacak ve yaşanmayacak bir durum yaşadık. Bu kişi bilinen biri. Şahıs dayımın torununun kocası oluyor. Eroin ve kumarcı biriymiş” diye anlattı.

ZANLI TUTUKLANDI

Öte yandan, kaçan değişken benzer gece ilçe merkezinde polis ekipleri kadar saklandığı yerde yakalandı. Zanlı M.Ç. çıkarıldığı adliyede nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

'Seni görmeye geldim' diyen akrabasına kapıyı açtı, sonrası kabus! Yaşlı kadın 34 yerinden bıçaklandı

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.