ABD’de arabada saatlerce unutulan 5 yaşındaki çocuk yaşamını yitirdi

ABD'de arabada saatlerce unutulan 5 yaşındaki çocuk yaşamını yitirdi

Harris Bölgesi Şerifi Ed Gonzalez yaptığı açıklamada, Texas’ın Houston kentinde 5 yaşındaki çocuğun annesi ve 8 yaşındaki ablasıyla, ablasının doğum günü partisi için alışverişe çıktığını belirtti. Gonzalez, annenin eve döndüklerinde iki çocuğun da arabadan kendi başlarına indiğini sanarak parti hazırlıkları için eve girdiğini açıklama etti. Fakat 5 yaşındaki erkek çocuğun arabadan inmediğini belirten Gonzalez, 2 – 3 saat sonra annenin, çocuğun olmadığını ayrım ederek kendisini aramaya başladığını ve araca gittiğinde oğlunu emniyet kemeri takılı ve durağan şekilde bulduğunu söyledi.

DURUM YERİNDE HAYATINI KAYBETTİ

Harris emniyeti yetkilileri de annenin ivedi takviye hattını aradığını belirterek, çocuğun olay uygun hayatını kaybettiğini söyledi. Yetkililer annenin, oğlunun “çocuk oto koltuğundan” kendi başına inebildiğini oysa laf konusu araç kiralık olduğu için alışamamış olabileceğini söylediğini aktardı.

SORUŞTURMA AÇILDI

Yetkililer, olayla ilgili soruşturma açıldığı bilgisini verdi. Her sene ortalama 38 çocuk araçta sıcaktan hayatını kaybediyor ABD’de yapılan çalışmalara göre, çocukların vasıta içinde sıcaktan yaşamlarını yitirmelerinin nedenleri, “bakımını üstlenen birey” göre araçta unutulması, sahipsiz araçlarda oyun oynaması ve yetişkinler göre “kasten” araçta bırakılması olarak gösteriliyor. Ülkede her sene 15 yaş altındaki sıradan 38 çocuk araçta sıcak hava nedeniyle hayatını kaybediyor.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.