ABD’de silahlı şahıs, FBI ofisine girmeye çalıştı! Çatışma çıktı

ABD'de silahlı şahıs, FBI ofisine girmeye çalıştı! Çatışma çıktı

ABD’nin Ohio eyaletindeki Cincinnati kentinde yer alan ABD Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) ofisine silahlı bir şahıs girmeye çalıştı. Lokal saatle 09.00 sıralarında yaşanan olayın peşinde izah etme yapan FBI, “Alarmın devreye girmesinin arkasında silahlı agresif FBI özel ajanlarını fark ederek kaçtı” ifadelerini kullandı.

ÇATIŞMA YAŞANDI

Olay yerinden aracıyla uzaklaşmaya çalışan saldırganın takip edildiğini söyleyen polis sözcüsü, “Vasıta durduğunda saldırgan ve kolluk kuvvetleri arasında çatışma yaşandı” dedi. Olayın Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın evinde yapılan aramanın arkasından gerçekleşmiş olması uyarı çekti.

TRUMP’IN MALİKANESİNDE ARAMA YAPILMIŞTI

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Florida eyaletinde bulunan Mar-A-Lago tatil köyündeki malikanesinde FBI tarafından 9 Ağustos’ta arama yapılmıştı. Operasyona tepki bildiren Trump, ekiplerin evindeki bir kasayı da açtığını iddia ederek, “Florida, Palm Beach’teki hoş evim Mar-A-Lago hemen kuşatma aşağı, büyük bir FBI ajanı grubu göre hakim yapılıp işgal edildi. İlgili devlet kurumlarıyla çalıştıktan ve iş birliği yaptıktan sonradan evime yapılan bu habersiz başat zorunlu veya uygun değildir. Kasama bile girdiler. Ülkemiz için karanlık zamanlar. Daha önce bir ABD Başkanının başına böyle bir şey gelmemişti” ifadelerini kullanmıştı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir