AFAD’dan İstanbullulara kuvvetli yağış uyarısı: Sel, yıldırım, dolu, hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olun

AFAD'dan İstanbullulara kuvvetli yağış uyarısı: Sel, yıldırım, dolu, hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olun

Bu sabahtan saatlerinde Esenyurt, Silivri ve Beylikdüzü’nde etkin olan yağmur, yarın İstanbul’da etkisini artıracak. AKOM, Meteoroloji ve Valiliğin ardındaki bir dikkat da AFAD’dan geldi.

SMS İLE UYARI YAPILDI

AFAD kadar İstanbulluların cep telefonlarına gönderilen kısa mesajlarda, “İstanbul’da perşembe birincil saatlerden itibaren çok kaslı yağış bekleniyor. Sel, yıldırım, doymuş, anafor gibi olumsuzluklara aleyhinde tedbirli ve itinalı olun.” denildi.

VALİ YERLİKAYA DA PAYLAŞIM YAPTI

Vali Ali Yerlikaya da paylaşımında İstanbul Valiliğinin internet sitesinde bulunan “Marmara’nın doğusunda kaslı gök şamatacı sağanak yağışlara dikkat” şeklindeki duyuruya da link verdi. İstanbul Valiliğinin duyurusunda, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün değerlendirmesine göre, yarın sabahleyin ilk saatlerden itibaren Marmara’nın doğusunda görülecek gök şamatacı sağanak yağışların İstanbul ve Yalova çevresinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Anadolu Yakası, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde çok adaleli (51-75 kg/m2) ve yer yer şiddetli (75 kg/m2 ve üzeri) olması bekleniyor.

Son Dakika! AFAD'dan İstanbullulara uyarı: Yarın sabah etkili olacak yağış nedeniyle hortum, sel vb. olumsuzluklara karşı dikkatli olun

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir