AK Parti hükümetine yönelik söylediği

AK Parti hükümetine yönelik söylediği

AK Parti’nin kurucuları arasında yer alan Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, dün gerçekleştirilen “Türk Demokrasi Vakfı; Baştan” başlıklı zirvede yaptığı konuşmada AK Parti yönetimine eleştirilerde bulundu.

ARINÇ: KRAL ÇIPLAK DEMENİN ZAMANIDIR

Toplantıda hitabe yapan Arınç, “Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileriyle ara sıra baş başa gelirler. Havanın güzelliğinden suyun berraklığından bahsederler. O sırada da küçük bir şeyler konuşurlar. Majestelerinin gazetecilerine havanın güzelliğinden suyun berraklığından söz etmek tatmin edici yok. Öksürmenin, bağırmanın zamanıdır. ‘Kral çıplak’ demenin zamanıdır. Allah gözü kara olana izzet verir” dedi.

'Kral çıplak' çıkışıyla başlayan tartışmada tansiyon yükseliyor! Bülent Arınç'tan Metiner'e zehir zemberek sözler

METİNER: İNŞALLAH PARTİMİZDEN İHRAÇ OLUR

Bülent Arınç’ın bu çıkışına Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner’den sert tepki geldi. Metiner, “‘Biz kral çıplak demeyi bilecek değin yürek sahibi insanlarız.Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır. İnşallah partimizden de ihraç olur gider. Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, yeter artık. Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum. Kim olurlarsa olsunlar.” ifadelerini kullandı.

'Kral çıplak' çıkışıyla başlayan tartışmada tansiyon yükseliyor! Bülent Arınç'tan Metiner'e zehir zemberek sözler

ARINÇ’TAN METİNER’E AĞIR SÖZLER

Arınç ise Metiner’in sert sözlerine sosyal medya hesabından cevap verdi. “Kifayetsiz, muhteris ve müfteri Metiner, sözüm sana!” sözleriyle cümlesine başlayan Arınç, “İnsan omurgası 33 kemikten oluşur. Seninki ise yalan, iftira hasetten ibaret üç kıkırdaktan müteşekkil. Sanma fakat yalan ve iftiralarını dikkate alıp yanıt vereceğim. Seni muhatap edinmek benim için züldür. Ama! ‘Gerektiği zaman, hadsize haddini anlatmak, kırk yetime kaftan giydirmekten üstündür” dedi.

“ERDOĞAN’A AĞZA ALINMAYACAK HAKARETLER ETTİN”

Arınç paylaşımının devamında şu ifadelere yer verdi: “AK Parti’nin her toplantısına kurucular kurulu üyesi sıfatı ile misafir etme edilen şahsımın partiden ihracını istek edecek cüreti nereden buluyor, bu gücü kimlerden aldığını düşünüyorsun? Sen ki kesintisiz birilerinin gölgesinde sana ihsan edilenle beslenen, ondan alacağını tüketip sonrakine geçen bir zavallısın. Tam da bu sebeple geçmişinden nedamet getirmeyi alışılmışlık haline getirmişsin. HADEP’te siyaset yaparken Ulusal Manzara yıllarından nedamet getirdin. Liberal oldun, Kürtlüğünden nedamet duydun. AK Parti çatısı altında siyaset yaparken, nasıl olsa duyulmaz özgüveniyle kuytuda köşede, dönemin Başbakanı Sayın Erdoğan’a ağza alınmayacak hakaretler ettin. Hakaretlerini önce PKK komplosu diyerek reddettin, bir hafta sonra söylediğini kabullenerek canlı yayında özür dilemek zorunda kaldın.

“DÜRÜST BİLDİKLERİMİ HER DAİM SÖYLEDİM”

Özel hayatın, dünün ve bugünün ile alakalı bildiklerimi ailene hürmeten konuşmuyorum. Benim aidiyetim ne kişilere, ne de kişilerden ceset bulmuş kurumlaradır, sadece yüce Allah’a ve onun bana emrettiği değerler bütününe sadığım. O yüzden hangi mevkide olursam olayım içten bildiklerimi her daim söyledim. İnandığım değerler bütününü dünyevi istikbal uğruna terk etmedim.

“PSİKOLOJİK BİR VAKASIN”

Eğilmedim, bükülmedim! Ömrümü vakfettiğim davadan bir an olsun dönmedim. Davam, gönül tahtımda kolaylık ve sükunetle oturmakta. Sizlerin bugün “dava” dediği şey, dünyasal ihtiraslara doymuş. gökten inecek bir damla rahmete hasret çorak bir araziden ibaret. Sen ise şu anda bu çorak arazide nefes zeka alamamanın yarattığı nörolojik ve psikolojik bir vakasın. Fikirlerim, ideallerim ve davamın bahçesinde gönlüm ferahtadır. Bu bahçeyi terk edenler ise hezeyanlarına her geçen gün yenisini eklemekte, milletin ve Hakk’in terazisinde bir kuş tüyü dek tartı çekememektedir.

“NE KÜRT KADAR MERT NE DE MÜSLÜMAN KADAR AHLAKLISIN”

Maalesef davamın değerler bütününü hazmetmişler azınlıkta kalırken sen ve senin gibilerin çoğunluğu galebe çaldı. Geceleri başımı yastığa koyarken hayıflandığım tek şey budur. Çirkin, vahşi, ahlak dışı ve hoş olmayan sözlerini sana misliyle iade ediyorum. Hadi iki çift söz daha edeyim de bitmiş olsun. Sen ne bir Kürt kadar mert ne de bir Müslüman kadar ahlaklısın.”

'Kral çıplak' çıkışıyla başlayan tartışmada tansiyon yükseliyor! Bülent Arınç'tan Metiner'e zehir zemberek sözler

METİNER’DEN YANIT GECİKMEDİ

Mehmet Metiner ise Arınç’a çağrıda bulunarak “Bu akşam saat 20.30’da Haber Global’de katılacağım programda kimin ürkek olup olmadığını, senin de kimin ağzıyla konuştuğunu tek tek anlatacağım. Yüreğin yetiyorsa bağlanır karşımızda konuşursun. Bekliyorum” dedi.

'Kral çıplak' çıkışıyla başlayan tartışmada tansiyon yükseliyor! Bülent Arınç'tan Metiner'e zehir zemberek sözler

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.