AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe: İstanbul’da AK Partili belediyelerdeki işçilere yüzde 80 zam yapılması kararlaştırıldı

AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe: İstanbul'da AK Partili belediyelerdeki işçilere yüzde 80 zam yapılması kararlaştırıldı

“Yüz Yüze 100 Gün” programı zarfında AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığında basın açıklaması yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, milletin beklentisi, talebi, umudu ne ise AK Parti’nin onun icraata dönüşmesi, yapılabilir ve uygulanabilir ayla gelmesi için çaba edeceğini söyledi.

Kabaktepe, geleceğin Türkiyesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulacağına dair inançlarını vatandaşlarla paylaşacaklarını belirterek, “AK Parti hizmet ve eserde, belediyecilikte, hükümet olarak yaptığımız hizmetlerde bir markadır. Bunu hep beraber inşallah daha yukarıya taşıyacağız. ‘Aldatma üstadı’na hakikatle inşallah gereken dersi vereceğiz. Her gün yeni birtakım sezgi yalanları üreterek insanlarımızın zihinlerini ve bakışlarını hayali hadiselere yöneltmek isteyen kandırma ustacılığının iş olmasını engelleyeceğiz.” dedi.

“YÜZDE 80 ZAM YAPILMASI KARARLAŞTIRILDI”

Belediyelerde toplu sözleşme iş görüşmelerinin devam ettiğini, işçilerin geciken toplu anlaşma zammı nedeniyle mağdur olmaması için egzersiz yaptıklarını aktaran Kabaktepe, şunları kaydetti:

“Hizmet-İş ve Öz Güven Sen ile Mahalli İdareler Ulus İşveren Sendikası arasında yürütülen İstanbul AK Partili ilçe belediyelerimizdeki toplu meslek sözleşmelerinde hemen şimdi uzlaşı sağlanamamasına rağmen iş yerlerimizde çalışan emekçi kardeşlerimizin geciken toplu iş sözleşmelerinden kaynaklanacak mağduriyetlerini gidermek amacıyla belediye başkanlarımızla yaptığımız görüşme neticesinde, MİKSEN’in teklifi doğrultusunda belediye şirketlerimizde çalışan işçilerin 1 Temmuz 2022’den geçerli olmak üzere 30.06.2022’deki ücretlerine şirketlerimizin idare heyeti kararıyla yüzde 80 oranında zam yapılması kararlaştırıldı.”

Zammın açıklandığı salonda çoğu belediye başkanı ve personeli de hazırlanmış bulundu. Açıklamanın peşinde Kabaktepe ve belediye başkanları esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir