AK Partili isimden Dodurga beldesinde yapılan seçimle ilgili muhalefet partilerine tepki gösterdi: Hiç kimse Dodurgalılarla dalga geçemez

AK Partili isimden Dodurga beldesinde yapılan seçimle ilgili muhalefet partilerine tepki gösterdi: Hiç kimse Dodurgalılarla dalga geçemez

Yeniden belde statüsü şampiyon Çankırı’nın Orta ilçesine ast Dodurga’da yapılan seçimi kazanan AK Parti adayı Hasan Hüseyin Kaşıkcı, mazbatasını aldı. Şabanözü Adliyesi’ne gelen Kaşıkcı’ya mazbatası, İlçe Tercih Kurulu Başkanı kadar verildi. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Belli Akbaşoğlu, mazbata töreninin gerisinde gazetecilere, Dodurga’da yapılan seçimde AK Parti’nin, Cumhur İttifakı’nın adayının yüzde 87,02 oy oranıyla kazandığını hatırlattı.

“SEÇİMLERDE TAYIN BÖLGE TÜM GÖREVLİLERE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM”

AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın belediye meclis üyeliğinin tamamını aldığını bildiren Akbaşoğlu, “Bugün hem Belediye Başkanımız Hasan Hüseyin Kaşıkcı keza de 9 belediye meclis üyemiz mazbatalarını alarak inşallah görevlerine resmen başlayacak. AK Parti İl Başkanımız, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanımız ve ilçe başkanlarımızla buradayız. Seçimlerde tayin bölge tüm görevlilere teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

“BURADA MİLLET İRADESİ TECELLİ BULDU”

Dodurga’da centilmence, demokratik ve saydam bir tercih olduğunu dile getiren Akbaşoğlu, “Burada ırk iradesi tecelli buldu ve Dodurga’nın tamamı kazandı. Bu konuda inşallah değerli Belediye Başkanımız, Dodurga’nın tamamının hizmetkarı olarak bütün belediye hizmetlerini vatandaşlarımıza en güzel şekliyle ulaştıracak. Bizler de milletvekilleri olarak, siyasi partiler anlamında AK Parti ve MHP olarak her türlü desteğimizin kendisinin yanına olacağı bir süreci defalarca beraber yaşayacağız.” diye konuştu.

AK Partili isimden muhalefet partilerine sert tepki: Hiç kimse Dodurgalılarla dalga geçemez

“MUHALEFET UYDURMA ANKETLERE BEL BAĞLAMAKTADIR”

Çankırı’da, Dodurga ile 12 ilçe ve 4 beldenin tamamının Cumhur İttifakı kadroları kadar yönetildiğine dikkati çeken Akbaşoğlu, bu seçimlerin 2023 Haziran’ının göze çarpan fişeği olacağını vurguladı. Muhalefet partilerinin Dodurga seçimindeki tavırlarını eleştiren Akbaşoğlu, şöyle devam etti; “Dün bazı muhalefet temsilcileri birtakım kıyaslara gitmeye çalıştı. Kendinden menkul masa başı sipariş üzerine yapılan anketlere bel bağlayarak kendilerinin Cumhur İttifakı’nın eksik da olsa önünde olduğu yalanına sarılmak durumunda kaldılar. İçler acısı bir durumdur. Bu moral motivasyon bozukluğu, bu darmadağın şekilde Dodurga sonuçlarının kendilerine yansımasıyla bir serap, bir düş içerisinde, bir kuruntu içerisinde kendi kendilerine, kendi tabanlarını memnun etmek için böyle uydurma anketlere bel bağlamaları, içlerinde bulundukları yürek parçalayıcı durumu göstermekten diğer bir mana taşımaz.

“REEL ANKET, RESMİ ANKET OLAN DODURGA SEÇİMİ SONUÇLARIDIR”

Eğer anket istiyorsanız ey altı pozitif bir yemek yemek ittifakı, yemek yemek için bir araya gelip dağılan ittifakın mensupları, sizin bütün ortaya koyduğunuz performans, DERMAN Partisi’nin gerisinde hizalanarak CHP ve İYİ Parti’nin sonuna kadar DEVA Partisi’nin adayını desteklediği herkes kadar bilinmekte. Aldığınız oy 1200 oy içerisinde yalnızca 23. İşte bir tarafta 23 oy alanlar, bir tarafta da yüzde 2’ye karşılık yüzde 87 oy alan bir parti ve ittifak söz konusu. Dolayısıyla burada bu hesabı yaparken kendinizden menkul masa başı uydurma anketler yok, milletin iradesinin tecelli ettiği hakiki anket, devlete ait anket olan Dodurga seçimi sonuçları geçerlidir. En dürüst anket, milletin iradesinin ortaya konulduğu ankettir. İşte o anket de pazar günü, 3 Temmuz’da Dodurga’da yapıldı ve milli irade tecelli etti.”

AK Partili isimden muhalefet partilerine sert tepki: Hiç kimse Dodurgalılarla dalga geçemez

“HİÇ KİMSE DALGA GEÇEMEZ”

AK Parti’nin hizmet ve eser siyaseti ortaya koyduğunu vurgulayan Akbaşoğlu, “İşte bu manada umudun adresi olarak AK Parti’yi, Cumhur İttifakı’nı seçen milletin iradesiyle dalga geçen DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısının Dodurgalılar’dan, milli iradeden özür dilemesi gerektiğini bir kez daha hatırlatıyorum. DERMAN Partisi Genel Başkanına da buradan gerekli ikazı ve özrü yapmasını hatırlatıyorum. Netice itibarıyla ulusal iradeyle, Dodurgalılarla, Çankırılı hemşehrilerimle hiç kimse dalga geçemez. Bu konuda gereğinin yapılması, bütün Dodurgalıların ve Çankırılıların, ulusal iradenin saygınlığı bakımından herkesin karşılıklı talebidir. Bu manada ilgili genel başkan yardımcısı çıkıp mutlaka milletimizden, Çankırı’mızdan, Orta’mızdan, Dodurga’mızdan, Dodurgalı seçmenlerden, Çankırılılar’dan özür dilemelidir.” ifadelerini kullandı.

“AK PARTİ VE CUMHUR İTTİFAKI OLDUĞUNU BİR KERE DAHA BU SEÇİMLER İSPAT ETMİŞTİR”

Çankırı, Orta ve Dodurga’nın yepyeni bir sayfa açtığını anlatan Akbaşoğlu, şunları söyledi; “Bu, keza AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın bütün bileşenlerine bir moral motivasyon ve psikolojik menfaat, ‘iktidar gidici’ diyenlere de bir darmadağın olma, bir acele psikolojisini beraberinde getirmiştir. Ola Ki bu seçimler kaybedilseydi, Cumhur İttifakı tarafından nasıl bir tablo çıkacaktı, onu değerlendirdiğimizde, bu seçimlerin manasını doğru anlamlandırmış ve yorumlamış oluruz. Eğer yüzde 50’nin aşağı kalsaydı Cumhur İttifakı, onların söyledikleri ve bahis ettikleri gibi, Türkiye’nin siyasi atmosferi çok ayrı olurdu. Ancak yüzde 87 gibi açık ara bir rekorla bütün umudun, geleceğin, Türkiye’nin büyük ve güçlü Türkiye olarak dünya milletler ailesinde gerçekten yerini en güzel şekilde alacağı gerçeğinin adresinin AK Parti ve Cumhur İttifakı olduğunu bir kez daha bu seçimler kanıt etmiştir.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.