AK Partili Zeynep Gül Yılmaz, hakaret ettiği polislerin açığa alınması sonrası ilk kez konuştu: Benimle hiçbir ilgisi yok

AK Partili Zeynep Gül Yılmaz, hakaret ettiği polislerin açığa alınması sonrası ilk kez konuştu: Benimle hiçbir ilgisi yok

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, geçen sene ağustos ayında Erdemli’de kendi aracıyla ilerlediği sırada ihbar üzerine durdurulmuştu. Polis memurunun kendisini tanımaması üstüne gerilen Yılmaz’ın o anları sosyal medyada gündem olmuştu.

“DOĞAL OLMAYAN ŞEY, TBMM KARTIMI GÖSTERMEME KARŞIN BIRAKMAMALARI”

Olayla ilgili 2 polisin açığa alındığı ve vekilin polise hakaret ettiği iddialarının ardından sessizliğe gömülen Yılmaz, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sözcü’den Yusuf Demir’in sorularını yanıtlayan delege, o gün Ankara’dan evine döndüğünü ve aracının durdurulduğunu, bunun da doğal bir şey olduğunu söyledi. Yılmaz, TBMM kartını göstermesine karşin kendisinin bırakılmadığını belirterek, “Ben kendi siteme girerken deha, emniyet görevlileri eğer değişmişse, ara ara değişir hizmetliler, değişmişse ve beni durdurmuyorsa, sormuyorsa, ben onlara diyorum ancak, ‘Niye sormuyorsunuz ben kimim?’ Bu kadar manâlı… Önlemek dek doğal bir şey yok. Doğal olmayan ne biliyor musunuz? Ben TBMM vasıta kartını gösterdikten sonradan buna devam etmesi. ‘Bunu yeniden iki dakikada bastırabilirsiniz’ diye öyle illegal bir şey söylüyor ki, öteki kayıtlarda hepsi bunlar var. O vasıta kartını gördükten daha sonra, onun işini yapıp, ‘İyi yolculuklar sayın milletvekilim’ deyip beni göndermesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“KURUM, GEREKEN MEVZUATI UYGULUYOR”

Polislerin bir yıl geçmesine karşin niçin hala görevlerine dönmedikleri sorusuna ise Yılmaz şu yanıtı verdi:

“Kurum kendi tasarrufunda kendi işlemlerini yürütüyor. Yani bunların ne açığa alınması, ne şu an sürekli prosedürün benimle hiçbir ilgisi yok. Burada Zeynep Gül Yılmaz yok, başka kim olsaydı da uygulanacak olan mevzuatı uyguluyor kurum. Diğer yana baktığımızda da yine yönetmelik gereği ulus davası devam ediyor. Kişisel bir şikayetim olmadı bugüne kadar.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.