AK Parti’nin yüzde 80 zam kararı sonrası işçiler, Tuzla Belediyesi binasında başkan ile birlikte halay çekti

AK Parti'nin yüzde 80 zam kararı sonrası işçiler, Tuzla Belediyesi binasında başkan ile birlikte halay çekti

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe 1 Temmuz 2022’den geçerli olmak üzere AK Partili belediyelerdeki işçilere yüzde 80 oranında zam yapıldığını açıklamıştı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da dün yaptığı açıklamada, “Gece gündüz Tuzlamıza daha iyi neler yapabiliriz diye çabaladığımız, çalıştığımız çok değerli mesai arkadaşlarımıza %80 zam uğurlu olsun” ifadelerini kullanmıştı.

DAVUL ZURNA İLE KARŞILADILAR

Bugün ise Tuzla Belediyesi çalışanları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Printer’ya özel bir sürpriz hazırladılar. Temizlik personelleri öncelikle olmak üzere bambaşka birimlerde çalışanlar, Başkan Yazıcı’ya yüzde 80 oranındaki zam nedeniyle teşekkür etmek için belediye binasının girişinde toplandılar. Belediye çalışanları, Başkan Printer’nın belediye binasına antre yaptığı anda davul, zurnalar ve konfetiler ile karşılama yaptılar.

Yüzde 80 zammı duyan işçiler, belediye binasında başkan ile birlikte halaya durdu

BERABER HALAY ÇEKTİLER

Başkan Yazıcı, çalışma arkadaşlarına teşekkür konuşması yaptıktan daha sonra temizlik personelleri ile halay çekti. Karşılaştığı sürpriz nedeniyle duygulanan ve mutluluğunu dile getiren Başkan Printer, “Vatandaşımızı çalışanımızı asla ezdirmeden devam edeceğiz. Hizmet üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yüzde 80 zammı duyan işçiler, belediye binasında başkan ile birlikte halaya durdu

“EN DÜŞÜK ÜCRET 8 BİN 750 LİRA OLDU”

AK Partili belediye başkanları ile bir araya gelerek istişare ettiklerini ve çalışanları yanında olacaklarını açıklayan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, yaptığı açıklamada, “Genel bir düzenlemeyi Mart ayından itibaren yapmaya çalışıyorduk. Sendika ile olan görüşmelerin bir takım yerlerinde anlaşmazlıklar çıktı lakin biz daha fazla bekleyemezdik. Çalışma arkadaşlarımız ayın 15’i itibariyle ilk maaşları zamlı olarak alacaklar. Bundan sonra da daha iyi bir gelecek için ayrıca Tuzlamızda hem de ülkemizde güzel düzenlemelerle beraber imal ve tüketimle ilgili oysa miktar zincirlerindeki problemlerin getirmiş olduğu, dünyadaki resesyonların veya enflasyonist bir makroekonominin ülke yansımalarında da ne varsa birlikte aşacağız. Belediye ve kurum olarak da buna karar verdik. Bu uygulamaya devam edeceğiz. en düşük maaşın 8 bin 750 lira olması, sıradan maaşın da 9 bin 200 lira olan ücret düzenlemesi şanslı olsun. Biz defalarca birlikte olacağız. Hep birlikte çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.