Akşener emeklilere vaatte bulundu: En düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olacak

Akşener emeklilere vaatte bulundu: En düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Tekirdağ’da partisinin Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı’nı ziyaret edip, teşkilat önünde toplanan halka seslendikten sonradan, esnaf ziyaretlerinde bulundu.

“ESNAF DÜKKANLARINDA NE DERTLER, NE ACILAR GÖRDÜK”

20 Ocak 2020’den bu yana il ve ilçelerde esnafı arkadaşlarıyla ziyaret ettiğini söyleyen Akşener, “2,5 yıldır o esnaf dükkanlarının içinde ne dertler, ne acılar, neler gördük neler. O esnaf dükkanları içerisinde gördüklerimizi kamuoyuyla paylaştık. Aldık o dertleri, çözümlerini ürettik ve dedik oysa, bizi yöneten ağalara, aha da biz çalıştık, bu ulusal maldır alın kullanın, gerçekleştirin, milletimiz, vatandaşımızın dertleri çözülsün. Bazılarını aldılar, yüzde 20-30 yaptılar. Bazılarının kulağının üstüne, bazıları için kulaklarının üzerine yattılar. Şimdi Türkiye’de bir tuhaflık oldu uzun bir zamandır. Siyaset Tekirdağlılar bilir ama, siyaset çözüm üzerinden yapılır. Bu dükkanların sahipleri için biliriz ancak alıcı velinimettir. Fazla uzun bir zamandır seçmen, siyasetçi için velinimet olmaktan çıktı. Yani seni dinlemiyorlar kardeşim. Senin derdini duymuyorlar kardeşim. Fakat seçime sırası gelmişken seni şucu, bucu deyip itham edip ve komşuyu komşuya, kardeşi, kardeşe düşürüp ceketimi assam şapkamı assam oy alırım hesabıyla çıkan sensin, kazığı yiyen sensin. Dolayısıyla yapmaya çalıştığımız şey şudur. Bakmaya çalıştığımız şey şudur. O dükkan sahiplerinin müşterilerine, ‘Benden niye alışveriş etmiyorsun’ diye hain terörist dediğini duydunuz mu? Fakat sayın Erdoğan’ın, Sayın Erdoğan’ın alkışçısı değilseniz terörist olursunuz, hain de olursunuz. Dolayısıyla, o işyeri sahiplerinin sattığı malla, verdiği hizmetle ilgili nasıl müşterisi velinimetiyse seçmenle siyasetçinin velinimetidir” diye konuştu.

Akşener'den emekli maaşı vaadi: En düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesine getireceğiz

“EL ELE VERİP HARAMİ DÜZENİ EMEKLİ EDECEĞİZ”

Tekirdağ’ın tarımın olduğu hoş bir il olduğunu söyleyen Akşener, gelişmesi, büyümesi, zenginleşmesine dair bir şey yapılmadığını savundu. Gittiği yerlerde çiftçilik, besicilerle karşılaştığını anlatan Akşener, şunları kaydetti:

“Onlar, onlar acilen ağlıyor. Hamile ineğini kasaba kesime götürdüğü için ağlıyor. Memelerinden süt damlayarak kesime gönderiyor ve 7 ineğin sahibi genç kardeşim karşımda sinir krizi geçiriyor. Kayseri’de bir besici kardeşim kendi kendiyle dalga geçerek fakat ağlayarak dedi ama, ‘Abla ben ineklerime oruç tutmayı, mallarıma oruç tutmayı öğretiyorum.’ Bu ne aramak biliyor musunuz? Az yem veriyorum, açlığa alıştırıyorum aramak. Bunu Manisa’da söylediğim zaman AK Parti’li bir idareci geldi bana dedi ki, ‘Hayvanlar oruç tutmaz.’ Şüphesiz oruç tutmaz. Hayvanları oruca mahkum eden utansın be. Ondan utanacağına gelip ne diyorsun? Söylemeye çalıştığım şey şu. Sizin dertlerinizle ilgilenmek, o dertleri görmek, o dertlerin çaresini üretmek, sonradan da sizin karşınıza çıkıp rekabet etmek siyasetçinin işidir. Ben daha iyi hizmet ederim seslenmek siyasetçinin işidir. Yoksa sana parmağını sallayıp sen şucusun, ben bucuyum, şu da şucudur deyip, manevi değerlerinizle, kutsallarınızla oynayıp sizi birbirinize düşman ederek oy edinmek siyasetçinin işi değildir. Bakın buraya benim gibi herkesi getireceksiniz. El ele verip bu harami düzeni sandıkta helal oylarınızla birlikte sandığa gömüp emekli edeceğiz.”

Akşener'den emekli maaşı vaadi: En düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesine getireceğiz

“EN AZ EMEKLİ MAAŞI, ASGARİ ÖDENTI KADAR OLMALI”

Türkiye’nin her yerinden gençlerin kendisine 86 puanla atanamadıklarını, 62 puan bölge arkadaşlarının atandığını anlattığını söyleyen Akşener, “Çünkü onun akrabası vardı, dayısı vardı. Atanamayan öğretmenler var. Niçin atamıyorsunuz kardeşim, niçin atamıyorsunuz? Korumalı kura 200 milyarın üzerinde para ayırdınız dolar yükselmesin, Türk parası değer kaybetmesin diye emeklinin, çiftçinin, kadının cebinden, bu gençlerin cebinden aldınız. Bakın biz bunu unuttuk. Bize bunu unutturdular. Size acilen emekli maaşı en düşüğü söyleye söyleye 2 bin 500 lira oldu. Biz de halbuki demiştik ancak ya bir şey söylüyoruz, yapsalar bile yarısını yapmıyorlar. Dedik ancak bir emeklinin minimum emeklinin maaşı en az vergi dek olmalı. Minimum ücrette derhal işte o bugünkü zamlara uygun ışık halkası getirilmeli. Dolayısıyla en düşük emekli maaşı asgari vergi değin olmalı.Onlar yapmıyor kardeşim, biz yapacağız inşallah el ele vereceğiz, biz yapacağız” ifadelerini kullandı.

Akşener'den emekli maaşı vaadi: En düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesine getireceğiz

“ÇİFTÇİ GÜBRE ATAMADI”

Akşener, nisanda çiftçinin gübre atamadığını belirterek, şu değerlendirmede bulundu:

“Türkiye’nin hiçbir yerinde atamadı. Fiyatı Yüksek çünkü fakat ne oldu biliyor musunuz? Telekom’dan 24 milyar lirayı aldılar, Hariri’nin cebine koydular. Bizimkinin aile arkadaşı, aile dostu Sayın Erdoğan dedi ancak Hariri’yi üzmektense emekli üzerim, çiftçiyi üzerim, genci üzerim, ev kadınını üzerim, atanamayan öğretmeni üzerim. Hemen önce sandığa gidilecek çiftçi gidecek. Diyecek ancak gübre atamadım, ilaç alamadım. Hariri’nin cebine 24 milyar lira koydular, gidip oyunu atacak. Her gün zam geliyor, gidiyorum tip alamıyor, ırk alamıyor. İnsanların alım gücü düştü ama haldır haldır zam geliyor. Netice itibariyle sizi düşünmeyen, sizi adam yerine koymayan bu iktidar için, bu zihniyet için sandıkta helal oylarınızla hepsini emekliye birlikte sevk edeceğiz. El ele verin bu harami düzeni birlikte emekliye sevk edeceğiz.”

Akşener'den emekli maaşı vaadi: En düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesine getireceğiz

“O DÜKKANLARDA BU GECE NE PİŞİRECEĞİNİ BİLMEYEN KADINLAR GÖRDÜM”

Akşener, Tekirdağ’ın arkasından Malkara ve Hayrabolu ilçesine geçti. Malkara ilçesinde partililer kadar karşılanan Akşener, Hükümet Konağı önünde toplanan vatandaşlara seslendi.

İl ve ilçeleri gezdiğini söyleyen Akşener, “O dükkanların içinde ağlayarak bu gece de ne pişireceğini bilmeyen kadınlar gördüm. En Düşük ücretle çocuğunu okutmak konusunda ne yapacağını bilemeyen babalar gördüm. 92,96 puan almış fakat atanamamış, mülakatta elenmiş, 58 puanla 62 puanla yanındaki arkadaşının A parti bünyesinde yanında dayısı olduğu, dayısı olduğu için yandaş olmuş insanların atandığını görüp ağlamaklı anneler, üzgün babalar, gözü yaşlı gençler gördüm. Esnafın hali zaten içler acısı. Malkara’da da koşul benzer” dedi.

Malkara’nın arkasından Hayrabolu ilçesine geçen Akşener, partililer göre davul- zurna eşliğinde karşılandı. Akşener, yaptığı konuşmanın ardındaki esnafı ziyaret etti.

Akşener'den emekli maaşı vaadi: En düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesine getireceğiz
Akşener'den emekli maaşı vaadi: En düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesine getireceğiz

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.