Akşener’den Pınar Gültekin’in katiline verilen ceza indirimine sert tepki: Kadın katillerine cesaret veriyorlar

Akşener'den Pınar Gültekin'in katiline verilen ceza indirimine sert tepki: Kadın katillerine cesaret veriyorlar

27 yaşındaki üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i boğduktan sonra varile koyup yakan Cemal Metin Avcı’nın yargılandığı davada ağırlaştırılmış müebbet cezasının haksız kışkırtma indirimiyle 23 yıla indirilmesi, Türkiye’yi adeta ayağa kaldırdı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de tepki çeken karara sessiz kalmadı.

“BİR PSİKOPATIN SOKAKLARIMIZDA GEZMESİNE GÖZ YUMUYORLAR”

Partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde yer alan Akşener, Pınar Gültekin davasında çıkan karara sert tepki gösterdi. “Kadın katillerine yiğitlik veriyorlar” diyen Akşener, “AK Parti iktidarının eksik ellerinde maalesef gittikçe daha da derinleşen bir devlet krizinin bütün ortasındayız. Bugün Türkiye’de özgürlüğü, hakkı ve vicdanı mumla aratıyorlar. Bugün Türkiye’de hukuku ve adaleti kirli emellere cihaz ediyorlar. Bugün Türkiye’de kadınları sahipsiz bırakmaya çalışıyorlar. Bugün Türkiye’de bir kadını, bir evladı, acısı halâ yüreğimizde sızlayan Pınar kızımızı vahşice aramızdan bölge bir katile haksız kışkırtma indirimi uyguluyorlar. Yani bugün Türkiye’de bir psikopatın 14 sene daha sonra sokaklarımızda gezmesine göz yumuyorlar. Sapıkları yüreklendiriyorlar. Yuh olsun, yazıklar olsun hepsine” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener'den Pınar Gültekin'in katiline verilen ceza indirimine tepki: Kadın katillerine cesaret veriyorlar

“UMARIM BİR GÜN GİRDİĞİNİZ VEBALİN FARKINA VARIRSINIZ”

Meral Akşener’in açıklamalarının devamı şöyle: “Türk yargısı için utanç vesikası olarak anılacak bu kararda onayı olan, imzası olan herkesi bugün Allah’a havale ediyorum. Lakin yarın iki elim yakalarında olacak. Umarım bir gün bu katillerin, bu vicdansızların, bu psikopatların sadece başkalarının çocuklarını, kardeşlerini, eşlerini yok… Bu karara imza atanlar size sesleniyorum; sizin de çocuğunuzu, kardeşinizi, eşinizi bulabileceğinin farkına varırsınız. Umarım bir gün o hak terazisinin size de gerekli olabileceğinin farkına varırsınız. Umarım bir gün girdiğiniz vebalin, aldığınız ahın bu dünyadan daha sonra üstelik ahiretin olduğu gerçeğinin farkına varırsınız.

“İYİ PARTİ İKTİDARINDA İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YENİDEN YAŞATACAK”

Kıymetli kadınlar, biz yıllardır bir yargı, bir yaşam ve bir hür mücadelesi veriyoruz. Bu mücadelede hakkımıza girmek istediler. Sesimizi kısmak istediler. Yolumuzu kesmek istediler fakat başarmadılar. Bizi değil sayarak unutturacaklarını sandılar. Bizi yaralayarak bastıracaklarını sandılar. Bizi öldürerek eksilteceklerini sandılar ama çok yanıldılar. Çünkü her ne değin iktidar, kadınları her fırsatta hor görse de bu lekeli zihniyete her fırsatta yol verse de kadınlara yönelen şiddete her fırsatta göz yumsa da biz biliyoruz fakat bundan böyle günleri sayılı. Fazla yorulduk, fazla yara aldık, fazla can kaybettik. Ama bundan böyle fazla eksik kaldı. O sandık gelecek ve bu benekli zihniyet çekip gidecek. İşte o gün geldiğinde yaralarımızı birlikte saracağız. Adaleti, özgürlüğü ve güveni birlikte sağlayacağız. Ölümleri, tacizleri, tecavüzleri yok bundan böyle İrem kızımız gibi kadınlarımızın başarılarını konuşacağız. İYİ Parti iktidarında İstanbul Sözleşmesi tekrar yaşatacak. Kadınlar bitmiş konuşacak. Milletimiz bitmiş rahat bulacak. Emin olun çok eksik kaldı.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.