Almanya Futbol Federasyonu’ndan çok konuşulacak karar: Transseksüel futbolcular tercihlerine göre kadın veya erkek takımlarında oynayabilecek

Almanya Futbol Federasyonu'ndan çok konuşulacak karar: Transseksüel futbolcular tercihlerine göre kadın veya erkek takımlarında oynayabilecek

Almanya Futbol Federasyonu düzenlenen görüşme sonrası. Transseksüel futbolcular için yeni bir düzenleme yapılması gerektiği üzerine karar verdi. Federasyon, transseksüel futbolcuların kendi tercihlerine kadar kadın veya erkek futbol takımlarında oynamalarına müsade veren kuralların bir kısmını resmileştirme kararı aldı. Kurallar şimdilik acemi, genç ve futsal kategorilerini kapsayacak.

“NET KURALLAR KONULMASI GEREKLİYDİ”

Almanya Futbol Federasyonu, bu düzenlemenin zorunlu olduğu üzerinde durarak: 2018’den bu yandan insanların uygar sicile istedikleri gibi kaydolmaları olası olduğu için bu statüye sahip insanların sayısında çoğalma oldu. Bu durumda olan ve futbol oynamak isteyen ahali için de daha net kurallar konulması gerekliydi” ifadelerini kullandı.

Almanya'dan transseksüel futbolcular için yeni yasa! Kurallara düzenleme getirildi

“”FUTBOL ÇEŞİTLİLİK ANLAMINA GELİR”

Telegraph’ta bulunan habere kadar; Almanya Futbol Federasyonu Elçisi Thomas Hitzlsperger bu kararın doğruluğunu belirterek: “Futbol farklılık anlamına gelir ve DFB(Almanya Futbol Federasyonu) de buna kendini adamıştır. Oyun yasasını düzenleyerek, ayrı cinsiyet kimliklerine sahip oyuncuların oynamasını karşılamak için diğer kayda değer ön şartlar yaratıyoruz” dedi.

Almanya'dan transseksüel futbolcular için yeni yasa! Kurallara düzenleme getirildi

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.