Almanya’da havuzda kavga çıkaran göçmenler ülke gündeminde!

Almanya'da havuzda kavga çıkaran göçmenler ülke gündeminde!

Almanya’nın başkenti Berlin’de yer alan Steglitz yüzme havuzunda çıkan ve 100’den artı göçmenin dahil olduğu kavga ülkede gündem oldu.

DURUM BİR SU TABANCASI YÜZÜNDEN ÇIKTI

Polis, bugün konuyla ilgili yaptığı açıklamada olayın bir su tabancası yüzünden çıktığı belirtilirken, durumu çözmek için bir düzine polis aracının bölgeye intikal ettiğini açıkladı.

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Polis kadar aktarılan bilgiye göre, su tabancasıyla su savaşı yapan kişiler arasında ağız dalaşı başlangıçta sözlü şekilde başlarken sonra ise maddesel tartışmaya döndü. Alman polisi, güvenlik personeli aracılık gerçekleştirmek için devreye girince durumun daha da kızıştığını öne sürdü. Polis, yaşları 15 ve 21 olan üç kişinin tutuklandığını duyururken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

10 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUK DA YARALANDI

Olaya karışan bir takım kişilerin tedavi için hastaneye gittiği belirtilirken, 10 yaşında bir çocuğun da ağız dalaşı sırasında yumruk yediği öğrenildi.

“KENDİ ÜLKEMİZDE YABANCI GİBİ HİSSEDER OLDUK”

Kavga görüntülerinin sosyal medyada yayılmasının peşinde Almanlar duruma karşı çıktı. Çoğu kişi Almanya’da göçmenlerin çokluğundan tasa yanarken, “Kendi ülkemizde yabancı gibi hisseder olduk.” yorumunda bulundu. Bir kişi, “Çocukken fazla hoş havuza giriyorduk artık her şey değişti” yazdı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.