Altın dişli sahte savcı,

Altın dişli sahte savcı,

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde yaşan Perihan Ç. (70) ile irtibata geçen değişken, yaşlı kadını “Adınız FETÖ soruşturmasına karışmış. Birazdan bayan savcımız evinize gelerek altın ve paralarınızın fotoğrafını çekecek” yalanıyla kandırdı. Telefon konuşmasından kısa bir süre eve gelen Azeri Leman N. (22), ihtiyar kadından aldığı yaklaşık 30 bin TL değerindeki altın ve paraların fotoğraflarını çekerek geri getireceğini söyledikten sonra tez bölgeden uzaklaştı. Açıklanmış sürede gelen giden olmayınca durumdan şüphelenen Perihan Ç., jandarmayı arayıp bilgi edinmek istediğinde dolandırıldığını anladı.

ALTIN DİŞİNDEN YAKALANDI

Denizli İl Jandarma Komutanlığına yan jandarmanın dedektifleri JASAT ve Sarayköy İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, şüphelinin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı. Dolandırılan Perihan Ç.’den şüphelinin ayırt edici özelliklerini öğrenen JASAT, altın dişli kadının peşine düştü. “Kod Altın Diş” adı bahşedilen soruşturmada özenli bir egzersiz yürüten jandarma ekipleri, ön dişlerinden birisi altın kaplama olan Leman N.’nin izine il merkezindeki bir döviz bürosunda rastladı. peyderpey takip edilen sahte savcı, 10 saat içerisinde ihtiyar kadından alıp bozdurduğu altın ve dövizlerin parasıyla bir gazinoda arkadaşlarıyla birlikte eğlenirken kıskıvrak yakalandı.

SAVCI ÖZGÜRLÜK BIRAKILMASINA İTİRAZ ETTİ

Yaşlı kadından dolandırdığı paraları kabahat ortaklarına ulaştıramadan yakalanan Leman N., sıhhat kontrolünden geçirildikten sonradan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Adli teftiş şartı ile özgürlük bırakılan bayan, hemen yurt dışına firar etmek için işlemlere başladı. Cumhuriyet savcısı, eldeki kanıt ve bilgilere dayanarak Leman N.’nin hür bırakılmasına itiraz etti. Savcının itirazını haklı bulan bir üstteki duruşma, şüphelinin her tarafta gözaltına alınmasına karar verdi.

YURT DIŞINA ÇIKAMADAN YAKALANDI

Bu karar üstüne JASAT ekipleri, yurt dışına çıkmak için İl Göç İdaresine başvuru eden şüpheliyi, yurt dışına kaçamadan ikinci kere yakaladı. Her Tarafta mahkemeye sevk edilen belirsiz, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.