Altın ve başlık parası ile kayıplara karışan sahte gelini yakayı ele verdi

Altın ve başlık parası ile kayıplara karışan sahte gelini yakayı ele verdi

Sahte gelinin altın tuzağı JASAT’ta takıldı

Altınları alıp kayıplara karışan sahte gelin jandarma tarafından yakalandı

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’dan Sivas’a gidip düğün hediyesi olarak aldığı altın ve başlık parası ile kayıplara karışan sahte gelin, JASAT göre yakalandı.

Edinilen bilgiye takriben, Sivas’ta yaşayan R.Ç. isimli kişi, Şanlıurfa’da yaşayan H.Y. isimli kadınla tanıştı. Izdivaç için harekete R.Ç., başlık parası verip geline altın aldıktan sonradan H.Y.’i alıp Sivas’a gitti. Evliliğinin ilk sabahında uyandığında H.Y.’yi evde bulamayan R.Ç., dolandırıldığını düşünerek jandarmaya gitti. Sivas’taki jandarma ekipleri durumu Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Kabahat Araştırma Timine bildirdi.

Altınları satamadan yakalandı

Sahte gelinin izini süren Şanlıurfa JASAT ekipleri, altınları satamadan kıskıvrak yakaladı. Sahte gelinin üstünde yapılan aramada ise damadın düğün hediyesi olarak aldığı altın zincirli 5’i bir yerde, 2 adet altın bilezik, 3 adet altın yüzük ve 3 adet altın küpe ele geçirildi.

Gözaltına alınan sahte gelin, jandarmadaki işlemlerinin arkasından sevk edildiği duruşma göre adli teftiş şartıyla serbest bırakıldı.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir