Anaokulunda korkutan olay! 3 çocuk kaybolduktan saatler sonra bulundu

Anaokulunda korkutan olay! 3 çocuk kaybolduktan saatler sonra bulundu

21 Haziran günü saat 11.00 sıralarında, Fuat Edip Baksı Mahallesi’nde bulunan bir anaokulunda meydana gelen olayda anaokulunda eğitim gören ve 5 yaşında oldukları öğrenilen üç çocuk kayıplara karıştı. Çocukların kayıplara karışmasının arkasından çevrede çocukları arayan öğretmen ve personellerin ise durumu ailelere haber vermedikleri öne sürüldü.

3 KİLOMETRE UZAKTAN BULUNDULAR

Çocuklarının kayıp olduğunu öğrenen aileler ise büyük panik yaşayarak bitmiş çocuklarını aramaya başladı. Kayıp çocuklar ise olaydan yaklaşık 3 saat sonra halsiz bir halde anaokulunun 3 kilometre uzağında, servis şoförü kadar bulundu. Yaşanan olayın gerisinde kayıp çocukların aileleri, kreş müdürü Y.Ç. ve öğretmen G.B. hakkında polis merkezine giderek davacı oldular.

ÇOCUKLAR GÜVENLİK KAMERASINDA

Çıktıkları anaokulundan kayıplara karışan çocuklar ise 3 kilometre mesafede bulundukları yerin yakınındaki bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Görüntülerde seri yürüyen üç çocuğun kalabalık bir caddenin aleyhinde kaldırımında görüldü.

Anaokulunda 'kayıp' skandalı: Kaybolan 3 çocuk saatler sonra bulundu

“SİZ TELAŞ ETMEYİN DİYE HABER VERMEDİK”

Anaokulundan kaybolan çocuklardan birisi olan A.S.’nin annesi Deniz Can Sunkur, çocukların kaybolduklarını mektep yönetiminin kendisine bildirmediğini, olarak da telaş yapmamaları için haber verilmediğini söyledi. Sunkur, “Çocuklar sabahleyin 11.30 gibi kaybolmuşlar oysa çocuk yuvası bize bu durumla ilgili haber vermedi. Biz de anaokulunun üst katında oturuyoruz ve kreş yetkilileri üstteki kata çıkarak evimize geliyorlar. Diğer çocuğuma bakana anneme, üstteki kata meydana çıkan çocuk olup olmadığını soruyorlar. Annem de o esnada şüphelenerek beni aradı. Buraya çıkan çocuk olmadığını çocuk yuvası yetkililerine söyleyince de telaşlanıp bu çevrede çocukları aramaya başlıyorlar. Annem ne olduğunu söylediğinde de bir çocuğun kaybolduğunu söylemişler. Kimin kayıp olduğunu sorduğunda ise isim vermemişler. Annem kontrol etmek için daha alçak katta bulunan anaokuluna gittiğinde ise kapıyı açmıyorlar ve kayıp olan çocuğun kim olduğunu bilmediklerini söylüyorlar. Bunun üstüne de ben oğlumun öğretmenini aradım ancak telefonlarıma yanıt vermedi ve aralıksız meşgule attı. sonradan mesaj atarak çocuğumun görüntüsünü istedim fakat yeniden yanıtsız kaldı. Ben de iş yerimden çıkarak okula geldim ama bana da sınıfın kapısını açmadılar. Bir zaman sonradan sınıfın kapısı açıldı ve okulda görevli olan bir personel, ‘Siz telaş etmeyin diye haber vermedik. Üç çocuk kayıp, içlerinden birisi de oğlunuz’ dedi. O lahza şok geçirdim ve polise haber verildiğini söylediler. Ben de o esnada durumu eşime bildirdim” diye konuştu.

Anaokulunda 'kayıp' skandalı: Kaybolan 3 çocuk saatler sonra bulundu

“BELKİ DE BU KOŞUL ÖRTBAS EDİP KAPATILACAKTI”

Çocuğunun kayıp olduğunu kısmet eseri öğrendiğini söyleyen anne Deniz Can Sunkur, sonradan durumla ilgili polis merkezine artan bir şekilde şikayetçi olduklarını aktardı. Sunkur, “Karşıdaki okulun kamera kayıtlarına baktığımızda çocukların gittiği yönü saptama ettik. Kayıp olan diğer çocukların aileleri ile de paylaştım durumu ve onlar da çevrede araştırma yaparak esnafa sormuşlar ve o da çocukları gördüğünü söylemiş. Bu çocuklar tesadüfen bulunuyor. Saat 11.00 gibi kaybolan çocuklar 3 saat sonradan saat 14.00 civarında bulunuyor ve bu şart çocuk yuvası göre bizlere bildirilmiyor. Ben bunu talih eseri öğrenmesem belki de bu şart örtbas edilip kapatılacaktı. Burada çalışan diğer bir öğretmenin servis şoförlüğü yapan eşi, Akarsu Mahallesi tarafında çocukları görmüş ve eşine telefon açarak çocukları bulduğunu söylemiş. Polislerle birlikte biz oraya gittik. Biz çocuğumuzu aldık eve getirdik ve ben polis merkezine gitgide artarak şikayetimi ettim. daha sonra okul göre da bir yorumlama yapılmadı bize” açıklamasında bulundu.

Anaokulunda 'kayıp' skandalı: Kaybolan 3 çocuk saatler sonra bulundu

“BİZ ÇOCUKLARIMIZIN CESETLERİNİ ELİMİZE ALDIĞIMIZDA MI HABER VERECEKLERDİ?”

Çocukların kayıp oldukları 3 saatlik vakit dilimi içerisinde başlarına kötü bir şey gelebilme ihtimali olduğunun altını çizen Sunkur, “Bu çocukların başına her şey gelebilirdi. Bu mahallelerde dikey merdivenli çıkışlar var. 5 yaşındaki bu çocuklar oraları tırmanmışlar. Sıcaktan bunalıp üstlerini çıkartmışlar. Bu çocuklar kötü niyetli birisinin eline geçebilirdi, trafik kazasına kurban gidebilirlerdi. 4 saat boyunca sokakta kalmış bu çocuklar ve yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulundular. Bize daha evvelden haber verselerdi biz tüm mahalleyi ayaklandırıp o çocukları yine bulabilirdik. Bu kadar sorumsuzluk olamaz, bize anında haber vermeleri gerekiyordu. Biz çocuklarımızın cesetlerini elimize aldığımızda mı haber vereceklerdi?” dedi.

“ÜÇ ÇOCUĞUN BİRDEN KAYIPLARA KARIŞMASI KABUL EDİLEBİLİR BİR KOŞUL DEĞİL”

Çocuğunu çok halsiz bir şekilde bulduğunu söyleyen anne Sunkur, üç çocuğun pat diye anaokulundan kaybolmasının alışılagelmiş bir şey olmadığının altını çizdi. Sunkur, “Anaokulunda bir güvenlik personeli yok. Her hoca kendi sınıfının kapısını kilitliyor fakat binanın başlıca kapısı sürekli açık. Çocuklar da ellerini kollarını sallayarak çıkmışlar. Mektep yönetimi o esnada çocukları yemeğe çıkarıyorduk gibi bahaneler sıralıyorlar lakin üç çocuğun pat diye buradan çıkıp kayıplara karışması kabul edilir bir durum yok. Biz şikayetçi olduk. Bu durumun sorumlusu hoca veya müdür kimse, cezasını çekmesini istiyorum. Bundan Başka benim çocuğum söylev problemi olan bir çocuk. Kaybolduğunda annesinin babasının yerini söyleyemez. Bulunduklarında çocuklar yorulmuş, bitkin bir haldeydi. Bana yorulduğunu, merdivenleri çıktığını ve eve gitmek istediğini söyledi. Kamera görüntülerini araştırmayı sürdürüyoruz. Fazla korktuk gerçekte” sözlerine yer verdi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.