Ankara Melike Hatun Cami imamı Halil Konakcı: Dövme yaptırmak kanunen yasaklanmalı

Ankara Melike Hatun Cami imamı Halil Konakcı: Dövme yaptırmak kanunen yasaklanmalı

Kadınlara karşın “Sokaklar kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor” sözleriyle gündeme gelen Ankara Melike Hatun Cami imamı Halil Konakcı, şu anda de dövme yaptıranlara karşın sözleriyle gündem oldu.

Vurma yaptıranlar için ağır ifadeler kullanan Konakcı, “Dövme yaptırmak için ya geri zekalı olman lazım, yapı olarak aklının olmaması lazım; ya da kafayı bulmuş olman lazım! Sonuçta her ikisinde de geri zekalılık var; sarhoşken de geri zekalısın… Bence kanunen yasaklanmalı. Devletin görevidir bu vatandaşa zararlı olan şeyi yasaklar” dedi.

İşte Konakcı’nın açıklamalarından satırbaşları;

“Konumuz ‘dövme’; vücuda yapıp duruyorlar ya. ‘Dövme caiz mi?’, ‘Vurma gusüle engel mi?’ diye soruyorlar; gusüle mani olsa ne olur olmasa ne olur? Gusül, dövmenin üstünden geçiyor da sen melun bir adam olmuş oluyorsun, uğursuz bir bayan olmuş oluyorsun; Peygamber lanetlemiş.

“GERİ ZEKALI OLMAN LAZIM”

Bizim sokaklar batmış; çarşıya çıkıyorum, kafamı nereye döndürsem dövmeli bir kol, dövmeli bir ayak, dövmeli bir surat! Ne oldu bizim gençlere böyle? Ayyaş kafayla yapıyor, içkiyi içmiş; oturuyor yapıyor. Zaten araştırdığımda, bana ‘Hocam başlıca sarhoşken yaptırıyorlar’ denildi. Vücuduna bilmem kaç bin tane iğne batırılıyor; ya geri zekalı olman lazım, yapı olarak aklının olmaması gerekli; ya da kafayı bulmuş olman lüzumlu! Sonuçta her ikisinde de geri zekalılık var; sarhoşken de geri zekalısın…

“KANUNEN YASAKLANMALI”

Ya ne ayla geldi tüm Müslümanların her uygun dövme ya. Çıkın bir çarşıya ya tekrar dövme, gitgide de artıyor. Kendimce kanunen yasaklanmalı. Sağlıklı bir şey de değil. Ne boyası kullandığın muhakkak yok. Sıçan pisliğinden mi yapıldı, kurbağa idrarından mı yapıldı? Boyayı da bilmiyorsun. Tıbben yasaklanmalı. Ya burası Müslüman bir ülke ne işi var salyangozun soframızda. Devletin görevidir bu vatandaşa zararlı olan şeyi yasaklar. Hukukta bunun yeri vardır. Dövmeyi de yasaklasınlar kardeşim. Yapanların da kapatsınlar dükkanlarını. Bu nedir ya, gençlerimizin elinde kolunda…

“YAHUDİLERİN YAPMADIKLARINI YAPIYORUZ ARTIK”

Müslüman anne babaların evlatları bunlar… O elinde kolunda dövmesi olan, o bir karış şortla gezen, başını kapatmayan, alkol içen, uyuşturucu kullanan, gençlerin birçoğunun annesi beş vakit namazlı teheccüd’e bile kalkıyor ya, işlem büyük. O ondan özeniyor, bu bundan özeniyor. Bu işin önüne geçmeliyiz. Peygamberin laneti olan bir şeyi nasıl süsleme arabulucu olarak kullanırsın? Yahudiler bile yapmıyor ya! Bir yahudi değin değil misin ya sen? Öyle bir ayla geldik oysa Yahudilerin yapmadıklarını yapıyoruz bundan böyle.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir