Annede velayet olduğu için icra memurları 8 yaşındaki kızı zorla haczettiler! O anlarda gözyaşları sel oldu

Annede velayet olduğu için icra memurları 8 yaşındaki kızı zorla haczettiler! O anlarda gözyaşları sel oldu

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yaşamış Dursun Türkan (37), senelerdir çocuğunu görebilmek için hukuk mücadelesi veriyor. 8 yaşındaki kızının annesinin, 2018 yılında çocuğa bakamadığını söylemesiyle birlikte evladına kavuşan Türkan, sonra kızın yine anneye verilmesiyle birlikte hayal kırıklığına uğradı. Mahkemenin çocuğun yararını düşünerek babasının yanına kalmasını uygun görmesinin gerisinde kızını yanına alan Türkan, verilen ara kararla bir şok daha yaşadı. Zonguldak’tan torunlarını görmeye gelen anne ve babasıyla vakit geçiren Türkan’ın evine icra memurları ve polis ekipleri geldi. Neye uğradığını şaşıran ailenin yanından zorla alınan küçük kız, anneye götürüldü. Mağdur baba ise o anları cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Türkan acilen evladı yerine onun oyuncaklarını severken, torunlarını görmeye gelen babaanne ve dedesi ise ağlayarak kaldı.

Babasının yanındaki kız çocuğunu haczettiler! Ufaklığın ağlaması yürekleri dağladı

“KARAKOLA ‘ÇOCUĞUMU KAÇIRDI’ DİYE İFADE VERİYORLAR”

2018 yılında çocuğunun annesinin kendisini aradığını söyleyen Dursun Türkan, “Çocuğa bakamadığını ve gelip Bilecik’ten almamı söyledi. Ben de çocuğumu almak için oraya gittim. Orada bir avukat yoluyla tutanak düzenlenmiş. Çocuğumun annesinin tutanakta yazdığı şu; ‘Çocuğu babasına sağ salim teslim ediyorum. Bundan sonradan tüm ihtiyaçları babası Dursun Türkkan göre karşılanacak’ diye yazmış. Çocuğu oradan teslim aldım. Arkamdan Cumhuriyet savcılığına, polis karakoluna ‘Çocuğumu kaçırdı’ diye ifade veriyorlar, şikayette bulunuyorlar. Çocuk teslim tutanağıyla birlikte Cumhuriyet Başsavcılığına giderek bu kağıdı gösteriyorum. Cumhuriyet Başsavcılığı da iki imzayı karşılaştırarak çocuk teslim tutanağının hakiki olduğunu söylüyor. Çocuğun annesi ondan sonradan beni her tarafta aradı, 2 günlüğüne çocuğunu görmek istediğini söyledi. Ben de çocuğu anaokuluna yazdıracağımı söyledim. ‘2 gün bizde kalsın daha sonra yeniden alırsın’ dediler. Çocuğu annesine verdim, o süreçten itibaren yaklaşık birkaç sene alamadım çocuğumu” dedi.

Babasının yanındaki kız çocuğunu haczettiler! Ufaklığın ağlaması yürekleri dağladı

“ÇOCUĞUMUN AYAKLARININ KAN REVAN İÇİNDE OLDUĞUNU GÖRDÜM”

Eski eşinin yaşadığı eve gitgide artarak çocuğunu görmek istediğini söylediğini aktaran Türkan, “Çocuğum dışarıdaydı, daha sonra yanıma gelince ayaklarının yara bere içinde, kan revan içinde olduğunu gördüm. ‘Bu çocuğun hali ne ?’ dediğimde sessiz kaldılar. ‘Bu çocuğu niçin doktora götürmüyorsunuz?’ dedim. Ben baba olarak çocuğumu doktora götürmek istediğimi söyledim. Üvey dede tarafından bana ‘Sen çocuğu doktora götüremezsin, burada biz varız’ gibi şeyler söylendi. Üvey dede çocuğum konusunda sürekli müdahil oluyor. Öz dedesi değil, bir şey değil. Ben ısrar edince çocuğu bana 1 günlüğüne vermeye karar verdiler. Ben bu konu hakkında Aile İçi Zorlama Bürosuna kaç kez başvurdum. Çocuğumun şiddete maruz kaldığını söyledim. Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulundum. Çocuğum hakkında, kişiler hakkında hiçbir hukuki operasyon başlatılmadı. Ben bu konuda fazla mağduriyet yaşadım. Çocuğumun psikolojini düzelttim, velayet davası açtım” diye konuştu.

Babasının yanındaki kız çocuğunu haczettiler! Ufaklığın ağlaması yürekleri dağladı

“ÇOCUK ÜVEY BÜYÜKBABA TARAFINDAN KÖMÜRLÜĞE KİTLENDİĞİNİ SÖYLÜYOR”

Dava çerçevesinde görülen 2. mahkemede çocuğun üstün yararı sebebiyle babanın yanına kalmasına kanaat verildiğini kaydeden Türkan, “Çocuk, şiddete maruz kaldığını, üvey büyükbaba göre kömürlüğe kitlendiğini söylüyor. Şiddete maruz kaldığına dair yok de benim yanımdayken okula gitmediğine kanaat veriliyor. Çocuğun anneye verilmesi isteniyor. şimdi da bir ara karar çıkarılmış. Benim hiçbir şeyden haberim değil. İcra memurları geldi. İcra memurları sadece icrasıyla mükelleftir. İcra memurlarının yanında psikolog da var. Psikoloğun görevi çocuğu ikna etmektir. Fakat icra memurları sürekli müdahil oldular, çocuğumun psikolojisini bozdular. Çocuğum anneye veriliyor, benim bundan haberim yok. Tebligat, hiçbir şey gelmedi. Ailem komple acınacak halde oldu. Bir baba olarak çocuğum böylece bir elimden alındı ancak, polis kadar boynundan tutuldu, kolu zedelendi. Şiddete bile maruz kaldı bugün. Çocuk o anda ‘Ben babamla kalacağım’ diyordu. Annesinden zor gördüğünü, üvey dede tarafından kömürlüğe kitlendiğini söylüyordu, ‘Onlara gitmek istemiyorum, ben babamın yanında mutluyum’ diyordu. Hala daha çocuğa baskı yaptılar. Baskıyla, zor kullanarak alındı benim çocuğum elimden. Üvey dedenin 2 evladı madde bağımlılığından ölmüş. Bu konuyu ben Cumhuriyet Başsavcılığına da söyledim. Çocuğumun onların yanında kalmasını istemiyorum” şeklinde konuştu.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuştur



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.