Antalya’da salıncağa binen iki genç kız, kendilerinden ‘çakmak’ isteyen kişinin şiddetine maruz kaldı

Antalya'da salıncağa binen iki genç kız, kendilerinden 'çakmak' isteyen kişinin şiddetine maruz kaldı

Elif Dağdelen ve Ada isimli arkadaşı, geçtiğimiz cuma günü akşam saatlerinde Konyaaltı Sahili’ne geldi. Bir vakit sahilde yürüyüş yapan iki arkadaş salıncağa bindikleri sırada yanlarına tanımadıkları bir şahıs geldi.

Kızlardan, ‘çakmak’ isteyen kişi, ‘çakmağın olmadığı’ cevabını alınca sözde ısrarlarına devam etti. Kızların gitmesini söylemesi üstüne şahıs, ayağa kalkan Elif Dağdelen’in burnuna doğru kafa attı. Acı içinde yere düşen Dağdelen’in yardım çığlıkları üstüne kaçan kararsız yakalandı. Burnunda kayma olan ve tampon yapılan Dağdelen, aldığı raporun peşinde şahıstan davacı oldu. Polis şüpheliyi tutmak için egzersiz başlattı.

OLAY SONRASI YAŞANANLAR CEP TELEFONU KAMERASINDA

Olay sonrası yaşananlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı. Kızların, “Şikayetçiyim salmayın onu salıncakta sallanırken yanıma geldi. ‘Siz bana ne için vurdunuz?’ Iyi Anlamak yok dedim bana vurdunuz. Bu size ders olsun bir daha hiçbir kıza laf atmayın. Bana canım falan demeyin” dediği, şahsın ise “Senle bir alıp veremediğim değil benim. Böyle dayak yemedim, vurup durmayın memur gelsin alsın beni vurmayın” dediği anlar kameralara yansıdı.

Salıncağa binen iki genç kız, 'çakmak' isteyen şahsa olmadığını söyleyince darp edildi

“BURNUMA KAFA ATTI”

Geçtiğimiz Cuma akşamı kız arkadaşı ile Konyaaltı Sahili’ne süre geçirmeye geldiklerini anlatan Elif Dağdelen, “Salıncakta sallanmaya başladık. Bir süre sonra hiç tanımadığımız bir kişi yanıma gelip ‘çakmak’ istedi. Çakmağımızın olmadığını söyledik. Ondan daha sonra bize, ‘Peki ben bu sigaramı nasıl yakacağım’ dedi. Biz de bizim sorunumuzun olmadığını ve gitmesini istedik. can sıkıcı şekilde gülümsedi. Sonra salıncaktan ayağa kalktım, ‘Lütfen gider misiniz’ dememle birlikte burnuma kafa attı. Ardındaki koşmaya başladı. Gerisinde koşan arkadaşım şahsı yakaladı. Bu olayı gören vatandaşlar şahsı darp etti” dedi.

Salıncağa binen iki genç kız, 'çakmak' isteyen şahsa olmadığını söyleyince darp edildi

“DARP RAPORU ALDIK VE ŞAHIS HAKKINDA ŞİKAYETÇİ OLDUK”

Acı içinde kalması nedeniyle anında hastaneye gittiklerini dile getiren Dağdelen, “Burnumda kayma oluşmuş, fazla şükür kırık yok. İki gün tampon takılı kaldı. Bugün çıkarttık, darp raporu aldık ve şahıs hakkında davacı olduk” diye konuştu.

Salıncağa binen iki genç kız, 'çakmak' isteyen şahsa olmadığını söyleyince darp edildi

“TEK AMACIMIZ SALINCAKTA SALLANMAKTI”

Yalnızca iki genç kız olarak sahilde zaman vermek istediklerinin altını çizen Dağdelen, “Arkadaşımla kuytu bir şekilde dolaşamadık. Tek amacımız salıncakta sallanıp biraz daha sonra evimize gitmekti. Biz kız kıza kuytu bir şekilde gezemeyecek miyiz? Bizi rahatsız ediyorlar, istediği cevabı alamayınca darp ediyorlar” dedi.

Salıncağa binen iki genç kız, 'çakmak' isteyen şahsa olmadığını söyleyince darp edildi

“TEDİRGİNİZ”

Elif Dağdelen’in yandaki arkadaşı Ada ise, “Salıncak binmeyi fazla seviyorum. Arkadaşıma rica ettim. Iyi Anlamak isteyen bir kişi geldi. Rahatsız etmeye başladı ve gitmesini istedik. İstediğini alamayınca arkadaşımı darp etti. Bana da elinin tersiyle vurdu. Çevredeki insanlar şahsa müdahale etti. Raporlarımızı alıp davacı olduk. Parka gitmeye bundan böyle korkuyoruz. Aynı olayları yaşar mıyız diye tedirginiz” ifadelerine yer verdi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.