Araç sahiplerini sevindiren haber! Bu gece yarısından itibaren motorine büyük indirim

Araç sahiplerini sevindiren haber! Bu gece yarısından itibaren motorine büyük indirim

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

MOTORİNE İNDİRİM YOLDA

Brent petrolün 25 Nisan’dan bu yandan bugün ilk olarak 100 doların altına düşmesi sonrası, motorin grubunda 8 Temmuz Cuma gününden itibaren 2 lira 10 kuruşluk bir indirim yapılması bekleniyor. Yakıt grubunda herhangi bir değişiklik beklenmiyor.

LİTRE FİYATI 24 LİRA 61 KURUŞTAN SATILACAK

Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak indirimle birlikte İstanbul’da motorinin litre fiyatı 24 lira 61 kuruştan satılacak.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki tamamlanmış ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki şansın dönmesi baz alınarak rafineriler kadar hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağılım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre ufak şansın dönmesi gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardındaki, sendika dava süreci sonlanana dek akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.