Avrupa’ya geldikleri zannederek kamyonetten indirilen 24 kaçak göçmen, Marmaris’te yakalandı

Avrupa'ya geldikleri zannederek kamyonetten indirilen 24 kaçak göçmen, Marmaris'te yakalandı

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, saat 19.00 sıralarında üzeri branda ile kapalı bir kamyonetin şüpheli hareketler sergilediği ihbarı üstüne harekete geçti. Polis, büyük kasaba emniyet kameralarından Cumhuriyet Caddesi Siteler Mahallesi’nde kamyonetin arkasında inen aralarında bayan ve çocukların da bulunduğu kişilerin hızlıca koşarak uzaklaştığını saptama etti.

24 KİŞİ YAKALANDI

Polis ekipleri sokağın antre ve çıkışlarını tutarak, 3’ü bayan, 5’ü çocuk toplam 24 kişiyi yakaladı. Avrupa hayali kısa süren kaçak göçmenler, sağlık kontrolü ve kimlik tespiti yapılmasının ardındaki Yabancılar Şubesi’ne teslim edildi. Kaçan kamyonet ise yaklaşık 100 metre ileride durduruldu.

Avrupa'ya geldikleri hayaliyle indiler, polise yakalandılar

2 KİŞİ GÖZALTINDA

Kamyonetin İzmir’de hurda araç gereç birleştirme ve nakliye işlerinde kullanıldığı belirlendi. Aracın sahibi ve sürücüsü olan R.K. ile ona yardım eden Filistin uyruklu Omar S.M. Yahya “insan kaçakçılığı” suçundan gözaltına alındı.

Avrupa'ya geldikleri hayaliyle indiler, polise yakalandılar

KAÇIŞMA ANLARI KAMERADA

İlginç olaydan geriye kamyonetin branda ile örtülü kasasına 40 derece sıcakta balık istifi içi doldurulmuş 24 kişinin Avrupa’ya geldiklerini zannederek sokaklara dağılma anının görüntüleri kaldı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir