Ayrıldığı eşini vuran katil olay anını anlattı: ‘Çocuklar senden değil’ deyince öldürdüm

Ayrıldığı eşini vuran katil olay anını anlattı: 'Çocuklar senden değil' deyince öldürdüm

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, sanık Ağtaş ve taraf avukatları hazırlanmış bulundu. Mahkeme başkanı, dava dosyasına gelen evrakı okuduktan sonradan, son savunmasını yapması için sanığa laf verdi. Davalı Ağtaş, olay günü evdeki müştekileri darbetmediğini ve alıkoymadığını öne sürdü.

“ÇOCUKLAR SENDEN DEĞİL” DEYİNCE SIKTIM

Yaşananlardan pişman olduğunu gösteren Ağtaş, “Sevgi’den ayrıldığım için o ara sürekli içki alıyordum. Eve girdiğimde onlara ‘Korkmayın.’ dedim ve oturduk konuştuk. Yanında bulunan ailesi bana küfür etti. ‘Çocuk senden değil.’ deyince silahı Sevgi’nin ayaklarına doğrulttum. Tabanca patlayınca kaçtım ama ertesi gün teslim oldum. Böyle olmasını istemezdim.” ifadelerini kullandı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

Avukat beyanlarının ardından kararını ifade eden duruşma, sanığa “mahsus öldürme” suçundan müebbet, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan 5 sene, “ev dokunulmazlığının ihlali” suçundan 2 yıl, “haberleşmenin ihlali” suçundan 7 ay 15 gün, “mala hasar verme” suçundan 4 ay ve “korkutma” suçundan 7 ay 15 gün hapis cezası verdi. Davalı hakkında hileli kışkırtma ve takdiri indirim uygulamayan duruşma, Ağtaş’ın tutukluluk halinin devamını kararlaştırdı.

NELER YAŞANMIŞTI?

Mamak ilçesi Mutlu Mahallesi’nde 4 Ocak 2021’de Sevgi Tekin, dini nikahla yaşarken ayrıldığı Gökhan Ağtaş kadar kardeşleri ve çocuğunun gözü önünde öldürülmüştü. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ağtaş hakkında “bilerek öldürme”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “ev dokunulmazlığının ihlali”, “haberleşmenin ihlali”, “mala hasar verme” ve “korkutma” suçlarından iddianame hazırlamıştı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.