Bağcılar’da ağaçtaki maymunu görenler şok oldu! Uzatılan muzla gelmeyen maymun uyuşturucu iğneyle bayıltıldı

Bağcılar'da ağaçtaki maymunu görenler şok oldu! Uzatılan muzla gelmeyen maymun uyuşturucu iğneyle bayıltıldı

Bağcılar’da dün saat 17.00 sıralarında Yavuz Selim Mahallesi’nde yaşamış vatandaşlar ağaçlarda gezen maymunu görür görmez durumu hemencecik Bağcılar Belediyesi ekiplerine bildirdi. Durum yerine gelen ekipler maymunu indirebilmek için uzun uğraşlar verdi.

“GEL KIZIM” DİYEREK MUZ UZATTILAR

Mahalle sakinlerinin ise “Gel kızım gel” diyerek muz uzatması dikkat çekti. Ekipler, yaklaşık 2 saat süren egzersiz sonucunda maymunu uyuşturucu iğne ile bayılttı. Ağaçta bayılmış vaziyette duran maymun yere düşmesin diye mahalle sakinleri branda gerdi. Baygın halde olan maymun, gerilen brandanın üstüne indirildi. Uyuşuk duran maymun mahallelinin ilgi odağı oldu. Maymun, Bağcılar Belediyesi ekipleri göre barınağa götürdü. Maymunun nereden geldiği bilinmiyor.

“BAYILDIĞI İÇİN ÜZÜLDÜM”

Semt sakini Kibriye Özer, “Dışardan bir maymun geldi. Doğrudan Doğruya ağaca çıktı. Ağaçtan indirmeye çalıştık fakat indiremedik, belediyeyi aradık. Belediye ekipleri geldi. Basmakalıp uğraştılar edinmek için, ama sonunda alıp götürdüler. Ben de fotoğraf çektirdim. Fazla duygulandım. Bayıldığı için üzüldüm lakin en azından indirdik. Sevimli bir hayvandı” dedi.

“UZUN VAKIT UĞRAŞTILAR”

Maymunun çok şirin olduğunu söyleyen Emine Sarıgül, “Biz evden çıkar çıkmaz maymun gördük. Eşim peşinden koştu. İlerledik sonradan maymun ağaca tırmandı. sonradan belediye ekiplerini aradık. Basmakalıp uzun süren uğraşlar sonunda düşürdüler. Biz de fotoğraf çekindik. Çok sevimliydi. daha sonra alıp götürdüler” diye konuştu.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.