Bağcılar’da annesini boğan ve canlı canlı yakan katile sert sözlerle seslendi: Senin yatacak yerin yok! Gün ışığı göremeyeceksin!

Bağcılar'da annesini boğan ve canlı canlı yakan katile sert sözlerle seslendi: Senin yatacak yerin yok! Gün ışığı göremeyeceksin!

İstanbul Bağcılar’da 71 yaşındaki komşusu Gülcemal Coşar’ı barbar şekilde öldürdüğü iddia edilen çocuk yuvası öğretmeni Gözde Aytar’ın (34) yargılanmasına devam edildi. Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutsak sanık Favori Aytar hazır bulundu. Duruşmaya maktulün çocukları müşteki Istek Kurt ve İbrahim Coşar da katıldı.

“POŞETTE BİLEZİK OLDUĞUNU ANLADIK, POLİSE TESLİM ETTİK”

Duruşmada tanık olarak dinlenen Orhan Coşar, “Maktul Gülcemal Coşar büyük amcamın eşi olur. Akşam 20.30 gibi olay yerine geldim. Yanımda ağabeyim vardı. Polis bize akşam karanlık olmasından dolayı göremedikleri yerler olabileceğini, böylece bizim de çevreye bakmamızı rica etti. Yapı çevresini dolaşmaya başladık. Sanığın oturduğu binanın arka çapraz binasının bahçesinde beyaz bir poşet gördük. Elimizle yokladık bilezik tarzı bir şey olduğunu anladık. Poşeti polislere teslim ettik” dedi.

“KIZ KARDEŞİM OLAY ANINDA EVDE MİYDİ BİLMİYORUM”

Duruşmada şahit olarak dinlenen davalı Gözde Aytar’ın ikiz kardeşi Halil Gökhan Aytar ise, “O gün evde gündüz uyuyordum. Seslere uyandım. Kapıdan baktım. Yanımda Gözde ve annem de vardı. Bağrışma ve curcuna seslerini duydum. Ambulans sesi duyunca balkona çıktım. Uyuduğum için kız kardeşim olay anında evde miydi bilmiyorum. Ama uyandığımda evdeydi” şeklinde beyanda bulundu.

Annesini canlı canlı yakan katile, duruşma salonundan çıkarken böyle seslendi: Gün ışığı göremeyeceksin

“ÜZERİNE YANICI MADDE DÖKÜP ATEŞE VEREREK BİLEZİKLER İLE DURUM YERİNDEN AYRILDI”

Şahit beyanlarının arkasından mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, sanığın maktulün evine nadiren girip çıktığını ve olay günü sanığın maktulün kolunda yer alan bilezikleri yağmalamak maksadıyla maktulün evine girdiğini açıklama etti. Mütalaada, sanığın maktulü önce tülbent ile boğmaya çalıştığı ardındaki kolundaki bilezikleri zor kullanarak alarak maktul Coşar’ın üstüne yanıcı madde döküp ateşe vererek bilezikler ile durum yerinden ayrıldığı kaydedildi. Bileziklerin bir poşet içerisinde açık bir alanda bulunduğu da açıklanan mütalaada, Gülcemal Coşar tedavi gördüğü hastanede ölüm ettiği aktarıldı.

“SANIK SOĞUKKANLI VE PLANLI ŞEKİLDE OLAYI TASARLADI”

Mütalaada sanığın soğukkanlı ve planlı şekilde olayı tasarlayarak maktulü yakıp ızdırap çektirerek öldürdüğü ve kaliteli yağma suçu işlendiği kaydedildi. Sanık Aytar’ın ‘kasıtlı olarak, canavarca hisle veya ızdırap çektirerek, bir suçu sır olarak saklamak, delillerini ortadan uyandırmak ya da işlenmesini kolaylaştırmak veya yakalanmamak amacıyla kasıtlı olarak öldürme’ ve ‘nitelikli yağma’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ile 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması istek edildi.

“BEN BU SUÇU İŞLEMEDİM, GERÇEK FAİL DIŞARDA”

Mütalaaya aleyhinde savunması sorulan Aytar, “Ben mütalaayı kabul etmiyorum. Yapmadığım bir şeyden dolayı yargılanıyorum. Her gelen tanık, maktulün söylediği ifadeleri dile getiriyor. Maktul yaşamadığı için yan ki de ispatlayamıyorum. Oysa ben bu suçu işlemedim. Maktulü öldüren birey ben değilim. Hakiki fail dışarda. 1 sene 2 ay 8 gündür yatıyorum. Yapan her kimse dışarda elini kolunu sallayarak geziyor. Gülcemal Coşar’ın evinde torunlarının arkadaşının ile parmak izi çıktı. Benim o eve girip çıktığım söyleniyor, peki niye benim parmak izim çıkmıyor? Hakkımda hiçbir delil olmadan yargılanıyorum” dedi.

Annesini canlı canlı yakan katile, duruşma salonundan çıkarken böyle seslendi: Gün ışığı göremeyeceksin

DURUŞMA ERTELENDİ

Ara kararını açıklayan duruşma, davalı avukatına mütalaaya karşısında savunma yapması için süre vererek duruşmayı erteledi.

“SENİN YATACAK YERİN DEĞIL”

ÖTE TARAFTAN, maktulün kızı Dilek Kurt duruşma salonundan çıkarken sanığa seslenerek “Cezanı çekeceksin. Benim annem mazlum” diye bağırdı. Oğlu İbrahim Kerem Coşar ise, “Senin yatacak yerin yok. Gün ışığı göremeyeceksin” dedi.

İDDİANAMEDEN

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede 25 Nisan 2021’de Bağcılar’da meydana gelen durum anlatılmıştı. İddianamede durum günü polis ekiplerine yangın dışlamak suretiyle yağma suçunun işlendiğine dair ihbar geldiği açıklanarak, polis ve sağlık durumu ekiplerinin durum yerine gelmesinin gerisinde evde yanmış şekilde bulunan Gülcemal Coşar’ın hastaneye kaldırıldığı belirtilmişti. Gülcemal Coşar’ın kaldırıldığı hastanede yanık tedavisi görürken hayatını kaybettiği de iddianamede aktarılmıştı. Sanık Gözde Aytar ile maktul Gülcemal Coşar’ın komşu oldukları, Gözde Aytar’ın zaman zaman maktulün evine girip çıktığı anlatılmıştı. Olay günü Aytar’ın maktulün kolundaki bilezikleri talan etmek nedeniyle maktulün evine girdiği ve önce tülbent ile boğmaya çalıştığı peşinde kolundaki bilezikleri cebren alarak, maktulün üstüne yanıcı ve yakıcı madde döktüğü iddianamede belirtilmişti. Gözde Aytar’ın komşusunu ateşe verdiği arkasından bilezikler ile evi yanar halde terk ettiği ve yağmalanan bileziklerin haylazlık bir alanda bulunduğu kaydedilmişti. İddianamede sanık Favori Aytar’ın ‘yangın çıkararak kasıtlı olarak öldürme’ ve ‘konuttan yağma’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ile 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.