Bakan Bozdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığının yasal olduğunu söyledi

Bakan Bozdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığının yasal olduğunu söyledi

Türkiye 2023 seçimlerine doğru ilerlerken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın adayı olduğunu açıklamıştı. Muhalefet cephesi ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 3. kez namzet olmasının yasal olmadığını söyleyerek ama erken tercih kararı alırsa aday olabileceğini açıklama etmişti. Hak Bakanı Bekir Bozdağ ise muhalefetin iddialarına cevap verdi.

“ADAYIMIZ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN”

2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığına ilişkin konuşan Hak Bakanı Bekir Bozdağ, “Anayasa’ya tarafından bir engel var mı? Yok. Bu gerçeği kimse değiştiremeyecek.Adayımız Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır, adaylığı yasaldır.” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Erdoğan’ın üçüncü kere Cumhurbaşkanı adayı olması hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna “Erken seçim kararı alması için parlamentoyu feshetmesi gerekli, son uygulamalara tarafından o vakit kendisi namzet olabiliyor. Dolayısıyla vaktinde seçim olacaktır gibi talimat yapıyor ama sahiden erken seçim olacak bizim tahminimize tarafından, Erdoğan da namzet olacak ve biz de onu inşallah daima birlikte emekli edeceğiz” ifadeleriyle cevap vermişti.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.