Bakan Bozdağ’dan Kılıçdaroğlu’nun,

Bakan Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'nun,

Hak Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde KYK Erkek Öğrenci Yurdu, Akdağmadeni İlçe Jandarma Binası, Akdağmadeni Kazım Karabekir Fen Lisesi, Akdağmadeni İlçe Afiyet Müdürlüğü ve Akdağmadeni Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü’nün toplu başlangıç törenine katıldı. Bakan Bozdağ, burada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na YSK’da olmayan ancak kendilerinde bulunduğunu bahis ettiği bilgileri nasıl temin ettiğini sordu.

“SEÇİM GÜVENLİĞİ DİYE TARTIŞMA BAŞLATIYORLAR”

2023 seçimleri öncesi muhalefetin tercih güvenliği konusunda bir güçsüzlük oluşacağını öne sürerek sezgi oluşturmaya çalıştıklarını söyleyen Bakan Bozdağ, “Tercih güvenliği diye ağız dalaşı başlatıyorlar. Ben defalarca söylerim eğer bir parti seçim güvenliği tartışmasını başlatıyorsa bilin ama seçimi kaybedeceğine dair emareler çoğalmış, tabanına mazeret uydurmak için bir çaba içerisindedir. Kaybedince sandıklar şöyle oldu, falan böyle oldu diye çoktan hazırlıyorlar. Bunu görüyorum. Halbuki bizim sistemimizde seçimlerin organizasyonunu, seçimlerin dürüstlük içinde yapılmasını genel denetimini, seçimlere ilişkin yolsuzluk iddialarını, itiraz ve şikayetleri YSK karara bağlar. Ama seçimleri partiler yapar partiler. Sandık başında her partinin birer temsilcisi var 5 birey, birer de devlet memuru var. Partilerin tümü bir araya gelip, anlaşıp parti temsilcileri kandırma yapabilir mi? Türkiye’nin bu dek ilçesinde 10 binlerce mahallesinde, 10 binlerce köyünde bunun sahiden yapılabilmesinin imkanı var mı? Yok. Lakin buna karşın milletin zihnini bulandırmak için yalan üstüne yalan söylüyorlar. Bu ahali seçimi sizden daha iyi biliyor. görünen o ki bunlar seçim yapmayı da bilmiyor” dedi.

“BİRİLERİ KEMAL BEY’İ FENA ALDATIYOR, FENA FAKA BASTIRIYOR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “YSK’da olmayan bilgiler bizde var” sözleri üstüne açıklamalarda yer alan Bozdağ, “Sayın Kılıçdaroğlu geçen gün diyor ancak. Benim elimde YSK’nın elinde olmayan bilgiler var. Adamın seçimden haberi değil çünkü haberi olsa böyle bir yorumlama yapmaz. Çünkü hatırlarsanız daha önce kendi seçimde gidip oy kullanamadı. Bu dek seçim nasıl yapılır, seçim sandıkları nasıl olur, seçmen kütükleri nasıl olur, seçmen listeleri nasıl olur buna dair bir bilgisi yok. Yani birileri Kemal Bey’i kötü aldatıyorlar kötü faka bastırıyorlar. Seçmen listeleri YSK’da var güncellemesi şu lahza yapılmamış ama partiler isterse onlara verebiliyor YSK. Kanun buna amir. görünürde YSK’daki bilgiler yetmemiş bunların elinde diğer bilgiler var. Ben şu anda buradan Hak Bakanı olarak soruyorum Sayın Kılıçdaroğlu’na. Sizin elinizde YSK’nın elinde olmayan hangi bilgi var? Size bu bilgileri kim servis etti, nereden aldınız. Çünkü kişisel verilerin korunması anayasal bir haktır. Bireysel verileri gözetmek için bir kurumumuz, bir kurulumuz var ve tüm millet kurum ve kuruluşları vatandaşlarımızın kişisel verilerini korumakla sorumluluk sahibi ve yükümlüdür. Nereden aldınız bunu? Meşru bir yoldan almadığınız açık. Eğer meşru yoldan aldıysa Sayın Kılıçdaroğlu, açıklasın YSK’dan aldım, nüfustan aldım desin. Nerden aldı açıklamıyor. Bir gizem veriyor yaptığı açıklamaya. Sonradan da yanındakiler bu gizemi düzeltmeye gayret ediyorlar, çaba sarf ediyorlar, beyhude. Çünkü bunlar seçmenlerin zihninde, oy kullanacak şahısların doğum yerlerine tarafından onları tasnif edip vatandaşlarımızın arasına fitne ve fesat sokmak istiyorlar. Şunun doğum yeri buraymış o süre bu şu millettenmiş, şunun doğum yeri şura o vakit şu inançtan bunun doğum yeri burası vakit bu. Siz fişlememi yapıyorsunuz bu milleti. Doğum yerlerine, analarının babalarının adlarına kadar ilçelerine illerine tarafından bu insanların seçmen tercihleri hakkında değerlendirmemi yapıyorsunuz. Bu da suç, kabul edilemez bir koşul. Bunu buradan ifa eder ve derim fakat korkunun ecele faydası yoktur. Bunlar gördüler sonucu çoktan oraya buraya saldırıyorlar” biçiminde konuştu.

Bakan Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'nun, 'YSK'da olmayan bilgiler bizde var' sözlerine sert tepki: Size bu bilgileri kim servis etti?
Bakan Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'nun, 'YSK'da olmayan bilgiler bizde var' sözlerine sert tepki: Size bu bilgileri kim servis etti?
Bakan Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'nun, 'YSK'da olmayan bilgiler bizde var' sözlerine sert tepki: Size bu bilgileri kim servis etti?

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir