Bakan Murat Kurum konut ve kira fiyatlarının hızla düşeceğini ifade etti

Bakan Murat Kurum konut ve kira fiyatlarının hızla düşeceğini ifade etti

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Yeşilvadi 3 katlı Köprülü kavşak projesinin temel atma törenine katıldı. Bakan Murat Kurum’a, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ilçe belediye başkanları, milletvekilleri, kurum müdürleri ve çok sayıda yurttaş eşlik etti.

GAZİANTEP’E 10 BİN YENİ KONUT MÜJDESİ

Temel atma töreninde konuşan Bakan Kurum, Gaziantep’e çok tartma gösterdiklerini ve TOKİ eliyle bugüne değin toplam yatırım değeri 6.8 milyar liralık eser kazandırdıklarını belirtti. 20 bin 500 yeni yuva kazandırıp bunun yanı sıra camiler, okullar, afiyet ocakları, kamu binaları, spor salonları, 33 bin seyirci kapasiteli stadyum hediye ettiklerini aktaran Kurum, şöyle konuştu: “Durmuyoruz. Toplam yatırım tutarı 4.2 milyar liralık projelerimize olanca hızımızla devam ediyoruz. Bunun içerisinde 5 bin 700 ev var, ırk bahçeleri, cephe yenileme ve sokak güzelleştirme projeleri, içme suyu hatları, atıksu arıtma ve yol düzenlemelerine değin onlarca yatırımımız var. Antep için var gücümüzle çalışıyoruz. Şehitkamil Kuzeykent’te 2 bin 149 yeni konut yapı ediyoruz. Diğer ilçelerimizde; toplam 5 bin 986 ev yapıyoruz. Bu yılın sonunda ve 2023’ün birincil aylarında, toplamda teslim edeceğimiz 10 bin yeni yuvamız çoktan sizlere, Antepli hemşerilerime bahtı açık uğurlu olsun. Yeni proje ile Cumhurbaşkanımız Antep’e çok yüksek sayıda bir konut yapılması talimatını bizlere verdiler. Biz de inşallah Gaziantep’imize Bakanlık olarak TOKİ’miz eliyle 10 bin yeni ev yapacağımızın sözünü buradan veriyoruz.”

Bakan Kurum konut projesinden umutlu: Fiyatlar düşmeye başladı, daha da aşağılara inecek

“EV VE KİRA FİYATLARI DÜŞECEK”

Bakan Murat Kurum, Cumhuriyet tarihinin en büyük ev projesinin açıklanmasının arkasından kira ve konut fiyatlarında düşüş yaşanacağını anlattı. Kurum, “İşçi kardeşlerimiz, genç kardeşlerimiz, yeni evli kardeşlerimiz, engelli ve emeklilerimiz, şehit ve gazi ailelerimiz yeni yuvalarına; en uygun ödeme koşullarıyla, kira öder gibi sahip olacaklar. Şuna inanın. Bu kampanya duyurulduğu andan itibaren keza ev fiyatları ayrıca de kiralarda düşüş başladı. İnşallah kısa zaman içerisinde zincirleme olarak; ev ve kira fiyatları daha da çabuk bir şekilde düşecek. Yüzlerce sektörü ilgilendiren bu ev kampanyasıyla; mobilyacısından camcısına, marketinden inşaat sektörüne, bütün esnaflarımız; 85 milyon kazanacak, Antep kazanacak. Söz verdiğimiz sürede şehirlerimize yeni konut ve ticari alanlarımızı kazandırıp, vatandaşlarımıza teslim ettik. Biz gece gündüz demeden aziz milletimiz için, devletimiz için, çocuklarımız için canla başla çalışıyoruz” diye konuştu.

Bakan Kurum konut projesinden umutlu: Fiyatlar düşmeye başladı, daha da aşağılara inecek

“NEME LAZIMCILAR ALGI YAPIYOR”

Bakan Murat Kurum 2023 seçimlerinin manâlı bir seçim olduğunu belirterek, bu seçimde ‘durmak değil, yola devam’ diyenler ile ‘neme lazımcıların’ yarışacağını aktardı. Bakan Kurum sözlerini şöyle tamamladı:

“üstelik ‘neme lazımcılar’ var. Onlarsa meslek gerçekleştirmek yerine algılama, eser yerine gürültü, hizmet yerine sosyal ağ paylaşımlarıyla yalan üretmeye devam etsinler. Biz milletimiz için çalışmaya devam ediyoruz, devam edeceğiz. Tek bir gayemiz var. Sizlerden aldığımız dualarla, milletimizden aldığımız destekle yeni bir tarih, yeni bir destan, yeni bir galibiyet hikayesi kâğıda dökmek. İşte bu noktada 2023 seçimleri büyük bir yük arz ediyor. Bu seçimde ‘durmak yok yola devam’ diyenler ile ‘neme lazımcılar’ yarışacak. Bu seçimde; ülkesine hizmetkar olanlarla ülkesini küresel lobilere şikayet edenler yarışacak. ‘Dünya beşten büyüktür’ diye haykıranlarla ‘Aman kimseyi rahatsız etmeyelim’ diyenler mücadele edecek.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir