Bakan Soylu,

Bakan Soylu,

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat’nun güvenlik kameralarından izlenmesine ilişkin yorumlama yaptı.

İŞ AKDİ SONA ERDİRİLDİ

İBB, Bakan Soylu’yu emniyet kamerasından izlediği kayıtlı personelin iş akdinin sona erdirildiğini duyurdu. “Büyükşehir Belediye Müfettişlerimiz kadar yapılan çözümleme ve araştırma neticesinde 28.03.2022 tarih ve İBB-295/01 sayılı Tevdi Raporu tanzim edilmiştir” denilen açıklamada olaya iliş teferruat paylaşıldı.

“İÇİŞLERİ BAKANI’NI İZLEDİĞİ TESPİT EDİLDİ”

İBB’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Mezkûr Rapora tarafından; Zabıta Destek Hizmetleri Şube Müdürlüğüne ast Komuta Merkezi Zabıta Amirliğinde Emniyet Sistemleri Teknisyeni olarak atama yapan İstanbul Personel Idare A.Ş. (İSPER) uhdesinde emekçi statüsünde yer alan İ-40229 sicil numaralı Ali Furkan KARAKAŞ’ın 16.10.2021 ve 17.10.2021 tarihlerinde saat 00:00:27 ile 00:05:49 aralarında Haliç Deniz Limanı Şube Müdürlüğüne doğru komut vererek İçişleri Bakanını izlediği tespit edilmiş olup, hazırlanan Tevdi Raporu; konunun adli açıdan takibi ve soruşturulması için 30.03.2022 tarih ve 473872 sayılı yazımız ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına, personel hakkında disiplin işlemlerinin temini için 30.03.2022 tarih ve 476262 sayılı yazımız ile İSPER A.Ş. ye gönderilmiş ve İSPER A.Ş. göre laf konusu personelin iş akdi sonlandırılmıştır.”

BAKAN SOYLU NE DEMİŞTİ?

Bakan Asilzade, bugün yaptığı açıklamada, şunları söylemişti: “İstanbul Emniyeti bir olayı neşelendirmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir kamera merkezine girdiğinde, beni izlediklerini fark ediyor. İstanbul’da çalıştığım Balat’taki bir deniz polisi karakolunu izledikleri anlaşılıyor. Misafirlerim geliyor; misafirlerimi kapıda karşılarım ve gönderirim. Bunun üstüne düştük; mülkiye müfettişi, polis müfettişleri görevlendirdik. Görüntüleri izlediler. Beni kasten, zoom’layarak izlemişler. Kabahat duyurusunda bulunduk, dosyayı mahkemeye ilettik. Bunları belirleyince, dosya mahkemeye gidince Büyükşehir Belediyesi de kendilerince bir iç soruşturma başlatmış. Bir kişiyi belirlemiş, işten atmışlar.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.