Bakan Soylu Türkiye’nin en kapsamlı operasyonunu duyurdu: 10 ilde uyuşturucu tacirlerine yönelik

Bakan Soylu Türkiye'nin en kapsamlı operasyonunu duyurdu: 10 ilde uyuşturucu tacirlerine yönelik

Sabahleyin erken saatte kameralar karşısına geçen İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade, Diyarbakır merkezli 10 ilde İran’da üretilen sentetik uyuşturucuları hudut illerden Diyarbakır’a götüren ve çevre illere dağıtan tüm örgüt üyelerinin yakalanması için alıştırma başlatıldığını duyurdu.

ÖRGÜTÜN EN ÜST YÖNETİMİNDE 2 KADIN ELEBAŞI

Bakan Aristokrat’nun canlı yayında duyurduğu “Kökünü Kurutma” adı bahşedilen operasyonda 8 ay süren egzersiz sonucunda örgütün en üstteki yönetiminde 2 kadın elebaşının bulunduğu, uyuşturucu sevkiyatı ve para transferinin bir kısmının bunlar üzerinden yapıldığı tespit edildi.

Son Dakika! Diyarbakır merkezli 10 ilde uyuşturucu tacirlerine yönelik 'Kökünü Kurutma Operasyonu' başladı

TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI OPERASYONU

“Kökünü Kurutma” adı verilen ve Diyarbakır merkezli, İstanbul, Bursa, Batman, Şanlıurfa, Van, Muş, Bitlis, Erzurum, Eskişehir, Mardin’de başlatılan aynı zamanlı baskınların, sokak satıcılarına karşısında bugüne değin yapılan Türkiye’nin en ayrıntılı operasyonu olduğu belirtildi.

213 KİŞİ GÖZALTINDA

4 bin 200 polis, 2 helikopter, 20 narkotik madde arama köpeğinin katıldığı operasyonla, kimyasal kaliteli uyuşturucuları satan şüphelilerin tamamının tek seferde yakalanması planlanıyor. Ekiplerce, 292 şüpheliye ait 205 adreste yapıldı; 213 birey gözaltına alındı.

243 KİLO UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ

İran’da üretilen sentetik uyuşturucuları sınır illerden Diyarbakır’a getiren ve çevre illere dağıtan örgüt yöneticisi, örgüt üyeleri ve bunlara tabi olarak uyuşturucu madde ticaretini, kadınları ve çocukları da kullanarak gerçekleştiren cadde satıcılarına yönelik yürütülen çalışmada işlem gününe dek, 243 kilo esrar maddesi ve türevleri, 10 kilo 467 gram metamfetamin maddesi, 34 gram kokain maddesi, 10 adet uyuşturucu hap, 5 gram eroin maddesi, 1 adet tabanca ve 3 adet alıngan terazi ele geçirildi.

BUGÜNE KADARKİ EN BÜYÜK OPERASYONLARDAN BİRİ

“Kökünü Kurutma Operasyonu”nun Türkiye’de bu zamana değin gerçekleştirilen en büyük çaplı cadde satıcısı operasyonlarından biri olduğu ve bu operasyonla kimyasal nitelikli uyuşturucuları satan şüphelilerin tamamının tek seferde yakalanmalarının amaçlandığı belirtildi. öte taraftan, operasyonunun “Diyarbakır narko alan projesi” çerçevesinde elde edilen bilgilerin detaylı tahlil edilmesi sonucu karar verildiği kaydedildi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.