Bakan Süleyman Soylu, Türk bayrağını yakmaya çalışan zanlıların yakalandığını duyurdu

Bakan Süleyman Soylu, Türk bayrağını yakmaya çalışan zanlıların yakalandığını duyurdu

Suriye’nin kuzeyinde bulunan ve Serbest Suriye Ordusu’nun kontrolü altındaki Azez kentinde çekildiği bahis edilen görüntülerde öfkeli bir grubun Türk bayrağını yakmaya çalıştığı anlar yer aldı.

TEPKİ YAĞDI

Sosyal medyada videonun yayılmasının arkasından onlarca kullanıcı skandal olaya tepki gösterdi. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Suriyeliler, Ankara- Şam görüşmesini protesto etmek için Suriye ve Türkiye’de durum çıkardılar. Türk dış politikasının nasıl olacağına karar vereceklermiş! Zafer Partisi’nin ne kadar haklı olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Sığınmacılar Türkiye için tehdittir” açıklamasını yaptı.

YAKALANDILAR

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, çirkin provokasyon sonrasında şahısların yakalandığını duyurdu. Soylu’nun paylaşımında şu ifadeler yer aldı: “Geçtiğimiz gün Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi Azez’de kışkırtma ve provokasyon nedeniyle şanlı bayrağımızı yakma girişiminde yer alan A.E.H. ve ona yardım eden M.H.; Emniyet İstihbarat, Kilis Emniyet Müdürlüğümüz ve Azez Askeri Şurta’nın iki taraflı operasyonu ile yakalandı. Öteki şüphelilerle ilgili saptama ve yakalanma çalışmaları devam ediyor.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir