Bakan Varank duyurdu! Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’un ilk fabrikası 29 Ekim’de açılıyor

Bakan Varank duyurdu! Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'un ilk fabrikası 29 Ekim'de açılıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bartın Valiliği’nin toplantı salonunda iş insanlarıyla bir araya gelerek, değer biçme toplantısı yaptı.

“FABRİKAYI 29 EKİM’DE AÇACAĞIZ”

Bakan Varank burada yaptığı konuşmada, ‘Biz bu ülkede cumhuriyet tarihi boyunca yapılmamışları yaptık. Bizim planlarımız projelerimiz ve ufkumuz, belirli olan muhalefetin yanında yanaşamayacağı bir ufuktur. Biz bugün Türkiye’nin arabasını konuştuğumuzda muhalefet ne diyor, bu arabayı yapamazsınız, yapsanız bile satamazsınız, işte 29 Ekim geliyor. Allah’ın izniyle Türkiye’nin otomobilinin fabrikasını 29 Ekim’de açacağız. Araçlarımız süratli imal bantlarından inmeye başlayacaklar” ifadelerini kullandı.

“MUHALEFETİN ÜLKEYE VEREBİLECEĞİ BİR ŞEY DEĞIL”

Muhalefetin ülkeye verebileceği hiçbir şeyin olmadığını söyleyen Bakan Varank, ‘Biz diyoruz ancak; uzayda bir yarış var, Türkiye asla bu yarıştan geri kalmamalı, eğer Türkiye’nin geleceğini ipotek altında adamak istemiyorsak, mutlaka uzay çalışması yapmalıyız. Bizim çocuklarımız Samanyolu galaksisini araştırarak, geleceğe dair planlar yapmalılar. Biz Samanyolu galaksisi dediğimiz de muhalefetin aklına, yalnızca ‘saman’ geliyor. İşte böyle bir vizyonsuz muhalefetin bu ülkeye verebileceği hiçbir şey değil” dedi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir