Binali Yıldırım enflasyon ve Dodurga seçimleri hakkında konuştu: Tedbirler henüz bitmedi

Binali Yıldırım enflasyon ve Dodurga seçimleri hakkında konuştu: Tedbirler henüz bitmedi

Son bir yıldır tüm dünyayı etkisini altına bölge küresel enflasyon Türkiye’de de içten hissediliyor. Tokat’ın Reşadiye ilçesini ziyaret ederek halkla buluşan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, yükselen enflasyon hakkında açıklamalarda bulundu.

“ENFLASYONA KARŞI ALINAN TEDBİRLER HEMEN ŞIMDI BİTMEDİ”

Partisinin ilçe binasında hitap eden Yıldırım, enflasyona karşısında alınan tedbirler ile yapılan çalışmalara ilişkin “Elhamdülillah an be an, herkesin ihtiyacını bitmiş gözden geçirdik ve enflasyona karşı amacımız; enflasyona aleyhinde mücadelede vatandaşlarımızın yanında almak, onlara desteklemek. Enflasyon anlaşılan biraz zaman alacak fakat o zaman içinde enflasyona karşı vatandaşı korumak da görevimiz. Alınan tedbirlerin amacı bu. Daha demin de bitmedi. Bir yandan parça parça bu tedbirler alınmaya devam ediyor. Biz ne badirelerden geçtik, ne 15 Temmuz’lardan geçtik ve terör belasını hepimiz yıllarca yaşadık. Buralara, bu dağlara terörden adım atılamıyordu. Allah’a şükür acilen dağ, bayır, ova her tarafa bakımlı bakımlı vatandaşımız gidebiliyor” biçiminde konuştu.

“ZEKATI KADAR DA ONLARA OY VERMİŞLER”

Çankırı’nın Dodurga beldesinde yapılan seçimlere de değinen Yıldırım, “Hani ağzına pelesenk olmuş muhalefet, ‘Seçim olsun, tercih olsun, tercih olsun’. 8 tane namzet çıkardılar. Sonuç; yüzde 87 Cumhur İttifakı, yüzde 13 diğerleri yani zekatı değin da onlara oy vermişler. Adaletsizlik yapmamışlar. Yıllardan Beri benzer heyecanla benzer şevkle çalışmaya devam ediyoruz. Yolların kralı olmaz, yolların kuralı olur. Bayram üzeri tüm vatandaşlarımızı uyaralım. Siz siz olun, kurallara dikkat edin çünkü biz yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Vatandaşlarımız sağ salim sevdiklerine bayram üzeri ulaşsınlar. En büyük duamız, dileğimiz budur” dedi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.