Bir ilk! Özlem Yılmaz, Jandarma Genel Komutanlığı’na tuğgeneral olarak atandı

Bir ilk! Özlem Yılmaz, Jandarma Genel Komutanlığı'na tuğgeneral olarak atandı

Jandarma Genel Komutanlığı’na mensup bazı general ve albayların emekliliğe sevki, bir üstteki rütbeye terfileri ve yeni göreve atanmalarına ilişkin kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı.

EMEKLİ OLANLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararlara kadar;

Jandarma Genel Komutanlığı’na mensup Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil, Tümgeneral Fuat Güney, Tuğgeneral Vedat Çolak, Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Tuğgeneral İbrahim Koyuer, Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, Tuğgeneral Nuri Öztürk, Tuğgeneral Mehmet Çimen, Tuğgeneral İsmail Sıkı ve Tuğgeneral İbrahim Güven 30 Ağustos itibarıyla emekliğe sevk edildi.

İLK KADIN GENERAL ATAMASI YAPILDI

Atamalara göre, 2 tümgeneral korgeneralliğe, 16 tuğgeneral tümgeneralliğe, 14 albay ise tuğgeneralliğe terfi etti. Ayrıca, birincil kez Jandarma Genel Komutanlığı’na bayan general ataması yapıldı. Jandarma Genel Komutanlığı Aile İçi Güçlü Olarak Çaba ve Çocuk Şube Müdürü Kıdemli Albay Istek Yılmaz Tuğgeneralliğe terfi ederek Jandarma ve Sahil Emniyet Akademisi Başkan Yardımcısı oldu.

Jandarma Genel Komutanlığında ilk defa kadın general ataması yapıldı! Özlem Yılmaz tuğgeneral olduTuğgeneral Arzu Yılmaz

Öte yandan, 69 general ve albayın yeni görevleri belirli oldu. Bunların arasında Korgeneral İsmail Balıbek ve Korgeneral Hüseyin Kurtoğlu Jandarma Genel Komutan yardımcılığına atandı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir