Bir kilometre uzunluğunda insan kuyruğu! Herki Aşireti lideri 24 yıl sonra memleketi Yüksekova’ya ziyarete geldi

Bir kilometre uzunluğunda insan kuyruğu! Herki Aşireti lideri 24 yıl sonra memleketi Yüksekova'ya ziyarete geldi

Yüksekova, Şemdinli, Irak, İran, Azerbaycan ve Suriye’de mensupları olan Herki Aşireti’nin Lideri Cevher Herkioğlu, 24 sene aradan daha sonra Yüksekova ve Şemdinli ilçelerini ziyaret etmek için bölgeye geldi. Van’dan karayolu ile Yüksekova ilçesine gelen Herkioğlu, ilçede yaşayan aşiret mensupları kadar coşkuyla karşılandı.

24 yıl sonra Yüksekova'ya gelen aşiret lideri krallar gibi karşılandı

METRELERCE KUYRUK OLUŞTU

Bir kilometreyi bulan kuyrukta bekleyen aşiret mensuplarıyla tek tek tokalaşan Herkioğlu, sonradan konvoy biçiminde Şemdinli ilçesine geçti. Herkioğlu’nun Şemdinli’de bir haftalık ziyaretlerinin ardından bölgeden ayrılması bekleniyor.

24 yıl sonra Yüksekova'ya gelen aşiret lideri krallar gibi karşılandı

“AŞİRET ÜYELERİNİN SAYISI MİLYONLARI GEÇİYOR”

24 sene aradan daha sonra Herkioğlu’nun yaptığı ziyaretten duydukları mutluluğu bildiren Herki Aşireti’nin kanaat önderlerinden Mehmet Fırat, “Cevher Herkioğlu 24 yıl aradan daha sonra Yüksekova ve Şemdinli’yi ziyaret etmek için geldi. Herki Aşireti, milyonları geçiyor. Çünkü Azerbaycan, Suriye, Irak, İran ve Türkiye’nin öbür illerinde yaşamaktalar. Bugün aşiret liderimiz karayolu ile Yüksekova’ya geldi. Burada bir kilometre kuyruğu geçen vatandaşlarımız tarafından karşılandı. Tüm programlarına karşın Cevher Ağa bizleri gezmek için geldi. Hepimiz çok mutluyuz çünkü onu aramızda gördük. Şemdinli’de yapacağı ziyaretler sonrası tekrar bölgeden ayrılacak. Allah birliğimizi bozmasın diyelim. Cevher Herkioğlu’na bölgede yaşayan Herki Aşireti mensupları adına teşekkür ediyorum” dedi.

24 yıl sonra Yüksekova'ya gelen aşiret lideri krallar gibi karşılandı

24 yıl sonra Yüksekova'ya gelen aşiret liderine coşkulu karşılama! Bir kilometrelik kuyruk oluştu

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir