Bolu’da kooperatife girerken ayakkabılarını çıkaran çiftçiden duygulandıran sözler: Çalışanlar silmekle uğraşmasın

Bolu'da kooperatife girerken ayakkabılarını çıkaran çiftçiden duygulandıran sözler: Çalışanlar silmekle uğraşmasın

Mudurnu ilçesinde çiftçilik yapan Rafet Burukoğlu, tarlasında çalıştıktan daha sonra dün sabahtan ürünlere zirai ilaç edinmek için pancar kooperatifine gitti. Burukoğlu, kooperatif binası kirlenmesin, diye ayakkabılarını binanın dıştan çıkardı. Çorapla içeri giren Burukoğlu’nu gören çalışanlar, ayakkabısının niçin olmadığını sordu. Burukoğlu da “Evladım ben tarladan geliyorum. Ayakkabılarım çamurlu içeriyi kirletmek istemedim” dedi. Burukoğlu’nun sözleri, kooperatif çalışanlarını duygulandırdı.

Kooperatife girerken ayakkabılarını çıkaran çiftçi: Çalışanlar silmekle uğraşmasın, dedim

“DİKKAT EDİYORUM BÖYLE DURUMLARA”

Hayvanları otlatıp, tarlada çalıştıktan sonradan kooperatife gittiğini gösteren Rafet Burukoğlu, “Oraya vardığımda ayakkabılarıma baktım ve kirliydi, çamurluydu. Ondan sonradan içeri girmeden ayakkabılarımı çıkardım, içeri pek girdim. Oradaki sorumluluk sahibi dost da çalışana, ‘Hacı amcanın ayakkabılarını getirin’ dedi. Ben yine de içeri sokmadım ayakkabıları. Ondan sonradan da ilaçları aldım. Ben 45 sene esnaflık yaptım, bilirim temizleme işlerini. Uyarı ediyorum böyle durumlara. Oradaki çalışanlar, çamurlu yerleri silmeye uğraşmasın, dedim. Ayaklarım çünkü fena durumdaydı” diye konuştu.

Kooperatife girerken ayakkabılarını çıkaran çiftçi: Çalışanlar silmekle uğraşmasın, dedim

“ISRARLARIMIZA KARŞIN GİYMEK İSTEMEDİ”

Kooperatifin mağaza sorumlusu Hasan Otacıoğlu da Rafet Burukoğlu’nun davranışının kendilerini, çalışanları ve içerideki müşterileri duygulandırdığını dile getirerek, şunları söyledi: “Çalışırken sabahleyin saatlerinde amcamız geldi. Biz amcamızı tanımıyorduk, birincil kere görmüştük. İçeri girerken ayakkabılarının olmadığını fark ettik. Ben kendisine ‘Amca ayakkabılarınız nerede?’ diye sordum. O da ayakkabılarının çamurlu olduğunu ve tarladan geldiğini söyledi. Biz natürel burada çalışan arkadaşlarla şoke olduk. Böyle bir yanıt beklemiyorduk, aklımıza ihtiyaç sahibi olduğu için ayakkabısı olmadığı gelmişti. Böyle bir yere ayakkabıyla giremeyeceğini bize söyledi. Biz fazla duygulandık, arkadaşlarla birbirimizin yüzüne baktık. Diğer müşteriler de vardı. Onlar da etkilendi sonradan biz kendisine ayakkabıları giymesi konusunda ısrar ettik ama gerçi ikna edemedik. Israrlarımıza karşin giymek istemedi. daha sonra açık havada arkadaşımız, ayakkabılarını giydirdi ve sonradan kendisiyle tanıştık. Bizim burada komşumuz olduğunu öğrendik.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.