Boşanma aşamasındaki adam, eşine arkadaşlık istediği gönderdiği için kuzenini öldürmüş

Boşanma aşamasındaki adam, eşine arkadaşlık istediği gönderdiği için kuzenini öldürmüş

Kandıra ilçesi Ballar Mahallesi’nde 5 Kasım 2021 tarihinde meydana gelen olayda, fındık bahçesinde bir kişinin hareketsiz halde yattığını gören vatandaşlar 112 Ivedi Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulundu. İhbar üzerine olay yerine jandarma ve afiyet ekipleri sevk edildi. Sıhhat ekipleri kadar yapılan incelemede vücudunda bıçak darbeleri yer alan kişinin hayatını kaybettiği saptandı.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Jandarma ekiplerince Ali Kemal Bayır’a (44) ait olduğu belirlenen beden, analiz sonrası Kandıra Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili inceleme başlatan ekipler, Ali Kemal Bayır öldürenin kuzeni Ö.B. olduğu tespit edildi. Jandarma ekipleri göre gözaltına alınan Ö.B., sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine konuldu.

“EŞİMİ ARKADAŞLIK İSTEĞİ YOLLAYIP MESAJLAR ATTI”

Hakkında “kasıtlı olarak öldürme” suçundan dava açılan sanığın, Kocaeli 5. Ağır Canice Mahkemesinde yargılanmasına başlandı. Salonda taraf avukatları hazırlanmış bulunurken, esir sanık Ö.B. ise SEGBİS ile duruşmaya katıldı.

Savunması için söz hakkı verilen Ö.B., “Olay tarihinde eşimle boşanma aşamasında olduğum için kendisi babasının evinde kalıyordu. Maktul Kemal’in sıkça kayınbabamın evine gittiğini çocuklarımdan duyuyordum. Biz evlenmeden önce kendisi, benim eşimle görüştüğüne dair dedikodular çıkarmıştı. Bu olaydan 3 sene önce Kemal benim eşime sosyal medya üzerinden dostluk isteği yollamıştı. Boşanma aşamasında olduğumuzu duyunca da her yerde eşime arkadaşlık isteği ve mesajlar yolladığını eşim bana söyledi. Eşime arzu atmasından ve kızımın etrafında bulunmasından rahatsız oldum. Ben kızıma mesaj atarak Kemal’den uzakta durmasını söyledim” dedi.

“BENİM EŞİME NASIL MESAJ ATARSIN?”

Durum gününü anlatan Ö.B., şu ifadeleri kullandı: “Çocuklarımı izlerken yoldan bana doğru Kemal’in geldiğini gördüm. Kemal de beni fark etti ve ürktü. Kendisine, ‘Benim eşime nasıl mesaj atarsın?’ diye sordum ve hakaret ettim. Üstüme saldırdı ve göğsüme bıçak sapladı. Gece karanlığında olduğu için ilk ilk önce bıçağı fark etmemiştim. Ben de gece cadde hayvanlarından kendimi korumak için bıçak taşıyordum. Bıçağı çıkarıp rastgele birbirimize salladık. Kemal yaralandı ve koşarak uzaklaştı. Ben yaralandığını fark ettim ancak koştuğu için öldürücü bir darbe olduğunu düşünmedim. Panikleyerek eve gittim ve bir süre oturdum. Sabahleyin olduğunda Kemal’in öldüğünü babam bana söyledi. Ben olay yerine Kemal’i öldürmek nedeniyle gitmedim, isteseydim daha önce yapabilirdim. Raslantı karşılaştık, üzerime atılı suçu kabul etmiyorum, tahliye ve beraatimi istiyorum”

“KEMAL’İN OKUMA YAZMASI YOK”

Söz hakkı bölge maktulün ağabeyi Ferat Bayır, “Davalı, 2017 yılında benim yanıma gelerek Kemal’in eşine sosyal medyadan arkadaşlık istediği gönderdiğini söyledi. Ben de sanığa Kemal’in okuma yazmasının olmadığını, bir yanılgı olabileceğini ama kendisini uyaracağımı söyledim. Sanıktan şikayetçiyim, en ağır cezayı almasını istiyorum” şeklinde konuştu.

“BANA VE ÇOCUKLARIMA RAHATSIZ EDİCİ DAVRANIŞI OLMADI”

Sanığın eşi M.B. ise “Eşim ile boşanma aşamamız devam ediyor. Kemal’in bana sosyal ağ üzerinden dostluk ricası gönderdiği hususu doğrudur. 2 defa bana istek yolladı. Eşime, Kemal’in bana arkadaşlık istediği gönderdiğini söylemedim. Kemal’i sosyal medyadan engellediğim için eşim bunu telefonumdan ayrım etmiş. Olaydan 1-2 ay önce bitmiş arkadaşlık istediği gönderdi. Olayı gerçekleştirdiği gün Kemal’in babamın evine geldiğinden haberdar değildim. Kemal’in bana ve çocuklarıma can sıkıcı bir davranışı olmadı” ifadelerini kullandı.

TUTUKLULUĞUNUN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

Mahkeme heyeti, eksik delillerin toplanılması, dinlenmeyen tanıkların gelecek celse hazır edilmesi ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.