Bu iddia çok ses getirir! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Beşar Esad ile telefonda görüşeceği öne sürüldü

Bu iddia çok ses getirir! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Beşar Esad ile telefonda görüşeceği öne sürüldü

2011 yılında komşu ülke Suriye’de başlayan iç savaş nedeniyle Esad zulmünden kaçan milyonlarca Suriyeli, ülkemize sığındı. Savaş hala Suriye’nin çoğu bölgesinde devam ederken dikkat çeken bomba bir iddia ortaya atıldı.

PUTİN, DİYALOG TAVSİYESİNDE BULUNDU

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Soçi’ye dışarı giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus lider Putin ile Suriye’ye ilişkin hafıza alışverişinde bulundu. Dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Putin’in Suriye sınırındaki terör yapılanlamalarına rağmen kendisine “Olası olduğunca bunları, rejimle birlikte çözme yolunu seçim ederseniz fazla daha isabetli olur” önerisi getirdiğini söylemişti.

TELEFONDA GÖRÜŞEBİLİRLER

Bu gelişmelerin ardındaki iktidara yakınlığıyla tanıdık Türkiye Gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Suriye Devlet Başkanı Esad’ın görüşebileceğini öne sürdü. Habere tarafından Ankara bu görüşme için “Demin erken” değerlendirmesinde bulundu. Ancak mümkün bir Erdoğan-Esad görüşmesinin bir telefon düzeyinde gerçekleşebileceği kaydedildi. Türkiye ve Suriye arasındaki görüşme trafiğinde bölgeyi iyi tanıyan uzmanlardan bir kurul kurma safhasına geçildi. Bir Körfez ülkesi ile Afrika’daki bir İslam ülkesi ara buluculuk yapıyor.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir