Bu nasıl hayvanseverlik! Kendi köpeklerini kurtarmak için bir başka köpeği döverek öldürdüler

Bu nasıl hayvanseverlik! Kendi köpeklerini kurtarmak için bir başka köpeği döverek öldürdüler

Kocaeli’de köpekleriyle tartışma eden fabrikanın sahipli köpeğini demir çubuk ve tekmelerle vurarak öldüren şirket sahibi ve çalışanı gözaltına alındı. Köpeğe dövme anları güvenlik kamerasını yansıdı.

Dilovası Mermerciler Sanayi Sitesi’nde yer alan bir şirketin bahçe kısmında meydana gelen olayda, şirketin köpeğiyle karşı fabrikanın köpeği kavga etmeye başladı. İddiaya kadar, şirket yetkilileri karşı fabrikanın köpeğini demir çubuk ve tekmelerle vurarak öldürdü. Emniyet kamerasına da yansıyan olay ile ilgili hem hayvan dernekleri keza de çevredeki fabrika çalışanları, olayı gerçekleştiren şahıslar hakkında davacı oldu. Şikayet üstüne şirket sahibi ve çalışanı gözaltına alındı.

“DEMİR ÇUBUK VE TEKMELERLE KÖPEĞE VURARAK ÖLDÜRDÜLER”

Olayı gerçekleştirenlerden davacı olan işyeri çalışanı Gülseren Ahikadıoğulları, “Bugün saat 10.00 sıralarında karşısında fabrikanın köpeğiyle kendi fabrikamızda baktığımız köpek kavga etmeye başladı. Aleyhinde fabrikanın yetkilileri bizim emniyet görevlilerimize bağırarak ve küfürler ederek yanına çağırdı. Karşı fabrikadakiler köpeğimizi demir çubukla vurmuş ve tekmelemişler. Bizler arkadaşlarla olay yerine giderek olaya müdahale etmeye çalıştık. Işyeri yetkilisi olduğunu düşündüğümüz kişilere köpeğe vurarak onu kızdırdığını bahsetmiş olmama rağmen köpeğe demir çubuk ve tekmeyle vurmaya devam ettiler ve köpeğin ölmesine sebep oldular.” dedi.

“KENDİ KÖPEKLERİ İÇİN DIĞER BİR KÖPEĞİ KATLETTİLER”

Ahikadıoğulları sözlerine şöyle devam etti: “Kendi köpeklerinin hasar görmesinden korktukları için bunu yaptılarsa eğer bu saatten sonradan kendi köpeklerine nasıl bakabilecekler. Çünkü kendi köpekleri için başka bir köpeği katlettiler. Burada 30’ya yakın köpek ağız dalaşı ediyor fakat burada tartışma ettikleri için köpek ölmüyor. İnsanlar köpekleri öldürüyor. Daima köpekler suçlanıyor ve köpeklerin insanları öldürdüğünden bahsediliyor ama unutmayalım fakat bugün bizim köpeğimizi öldüren bir insan. O köpeğin bir insanı öldürmesini karşılayan da bir insan. Hiçbir yargı, hiçbir hukuk, hiçbir yasa köpeği öldürdükten daha sonra ‘Çöp çuvalınızı alın, cesedinizi buradan kaldırın’ deme hakkına sahip değildir. Olayla ilgili jandarma ekipleri geldi ve kabahat duyurunda bulunduk. İnsanlara değer verdiğiniz kadar hayvanlara değerinde vermezseniz eğer yaşamakla alakalı bir umudunuz olmasın”

Kişilerin köpeğe vurma hatıra emniyet kameralarına yansıdı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.