Bülent Arınç’ın

Bülent Arınç'ın

AK Parti’nin kurucuları aralarında bulunan Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, geçtiğimiz gün düzenlenen “Türk Demokrasi Vakfı; Her Yerde” başlıklı zirvede yaptığı konuşmada AK Parti yönetimine eleştirilerde bulundu.

Toplantıda tavır yapan Arınç, “Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileriyle bazen baş başa gelirler. Havanın güzelliğinden suyun berraklığından bahsederler. O sırada da küçük bir şeyler konuşurlar. Majestelerinin gazetecilerine havanın güzelliğinden suyun berraklığından söz etmek yeterli değil. Öksürmenin, bağırmanın zamanıdır. ‘Kral çıplak’ demenin zamanıdır. Allah gözü kara olana izzet verir” dedi.

METİNER: İNŞALLAH PARTİMİZDEN İHRAÇ OLUR

Bülent Arınç’ın bu çıkışına eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner’den sert tepki geldi. Metiner, “‘Biz kral çıplak demeyi bilecek dek yürek sahibi insanlarız. Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır. İnşallah partimizden de ihraç olur gider. Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, yeter bundan böyle. Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum. Kim olurlarsa olsunlar.” ifadelerini kullandı.

ARINÇ’TAN METİNER’E AĞIR SÖZLER

Arınç ise Metiner’in sert sözlerine sosyal ağ hesabından yanıt verdi. “Kifayetsiz, muhteris ve müfteri Metiner, sözüm sana!” sözleriyle cümlesine başlayan Arınç, “İnsan omurgası 33 kemikten oluşur. Seninki ise yalan, iftira hasetten ibaret üç kıkırdaktan müteşekkil. Sanma ama yalan ve iftiralarını dikkate alıp yanıt vereceğim. Seni muhatap edinmek benim için züldür. Fakat! ‘Gerektiği vakit, hadsize haddini söylemek, kırk yetime kaftan giydirmekten üstündür” dedi.

“ÖZEL HAYATINLA İLGİLİ AİLENE HÜRMETİMDEN KONUŞMUYORUM”

Arınç paylaşımının devamında şu ifadelere yer verdi: “AK Parti’nin her toplantısına kurucular kurulu üyesi sıfatı ile misafir etme edilen şahsımın partiden ihracını istek edecek cüreti nereden buluyor, bu gücü kimlerden aldığını düşünüyorsun? Sen ancak kesintisiz birilerinin gölgesinde sana ihsan edilenle beslenen, ondan alacağını tüketip sonrakine geçen bir zavallısın. Özel hayatın, dünün ve bugünün ile alakalı bildiklerimi ailene hürmeten konuşmuyorum. Benim aidiyetim ne kişilere, ne de kişilerden vücut bulmuş kurumlaradır, yalnızca yüce Allah’a ve onun bana emrettiği değerler bütününe sadığım. O yüzden hangi mevkide olursam olayım doğru bildiklerimi her daim söyledim. İnandığım değerler bütününü dünyasal istikbal uğruna terk etmedim. Eğilmedim, bükülmedim! Ömrümü vakfettiğim davadan bir an olsun dönmedim. Davam, gönül tahtımda kolaylık ve sükunetle oturmakta. Sizlerin bugün “dava” dediği şey, dünyasal ihtiraslara batmış. gökten inecek bir damla rahmete hasret verimsiz bir araziden ibaret. Sen ise hemen bu çorak arazide nefes zeka alamamanın yarattığı nörolojik ve psikolojik bir vakasın. Fikirlerim, ideallerim ve davamın bahçesinde gönlüm ferahtadır. Bu bahçeyi terk edenler ise hezeyanlarına her geçen gün yenisini eklemekte, milletin ve Hakk’in terazisinde bir kuş tüyü değin tartı çekememektedir.”

METİNER’DEN CEVAP: NAMERTÇE İMALARDA BULUNMASIN

Mehmet Metiner ise Arınç’a çağrıda bulunarak “Bu akşam saat 20.30’da Haber Global’de katılacağım programda kimin ürkek olup olmadığını, senin de kimin ağzıyla konuştuğunu tek tek anlatacağım. Yüreğin yetiyorsa bağlanır karşımızda konuşursun. Bekliyorum” dedi. Laf ettiği programda laf alan Metiner, Arınç’ın kendisiyle ilgili sözlerine şöyle cevap verdi:

“Bugüne değin kimsenin kişisel kusurlarıyla, günahlarıyla, özel hayatlarıyla uğrayan namertlerden olmadım. Bundan sonradan da olmayacağım inancım bunu yasakladığı için. Ben birisini eleştirdiysem siyasal düşüncelerinden dolayıdır. Birisi de beni eleştirecekse bundan nedeniyle eleştirsin. Varsa bildiği bir şey namertçe imalarda bulunarak bunun arkasına sığınmasın, haysiyet suikastına girişmesin. Varsa bildiğini açıklasın. Korkutma ve şantajları bize sökmez.

“KİŞİSEL GÜNAH VE HATALARIM OLABİLİR”

Ben bir insanım; bireysel günahlarım ve hatalarım olabilir. Ama veremeyeceğim hiçbir hesabım değil. Başkasının gizlisini saklısını incelemek, bu bilgiyi kullanmak haramdır. Etik budur. Düşmanımın mert olmasını istiyorum. Bugüne dek kimsenin gölgesine sığınarak siyaset yapmadım. Hiçbir kimsenin de adamı olmadım. Buradan söyleyecek fazla sözüm vardı. Ama siyaseti de tartışmayı da tehdit ve şantaja indirgeyecek dek FETÖ ahlakıyla konuşlandırmış bir insana yanıt vermeyi bile zül addediyorum. Kendisine ‘ahmak’ diyen bir insanı bundan sonra hiçbir şekilde muhatap almayacağımı da buradan duyuruyorum. Ahmak olanlarla işimiz değil.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.