Bülent Ersoy’un menajerinden

Bülent Ersoy'un menajerinden

Ünlü sanatçı Bülent Ersoy, geçen yıl ölüm eden babası Fikret Erkoç’un kabir yerinin kazıldığı sırada “Ben standart mezara sığmam oysa” sözleriyle gündem olmuştu. Ersoy, hafta sonu katıldığı bir açılışta muhabirlerin “Kabir yeriniz muhakkak mi? Evvelden planladınız mı?” sorusu üstüne, “Sayın İçişleri Bakanı’ndan istirham ettim. Evet, kabir yerim belli” dedi.

BAKAN SOYLU’YA TEŞEKKÜR

Bu konuşmanın gündem olmasının ardındaki Ersoy’un menajeri Fevzi Siverek, Al Sana Haber programına bağlanarak konu hakkında açıklamalarda bulundu. Fevzi Siverek, “Normalde yaşayan bir insana kabir yeri olmak ayrıca dinimiz gereği hem de yaşamış bir insanın alınan yere gömüleceğini göz önünde bulundurmak çok şık bir koşul yok. Lakin malumunuz Türkiye’de bir gelenek vardır. 4-5 kişilik bir aile kabristanı alınıp yapılır. Malumunuz Bülent Ersoy’un babasının defin işlemi sırasında mezar başında bir konu oldu. Bülent Bayan fazla kıymetli İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya bir ricada bulunup, kendileri de teveccüh buyurmuş ve gereğini yapacağını söylemişler. Kendilerine ayrıca kendi adıma hem de Bülent Hanım namına sizin aracılığınızla teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

“MEZARINI ASANSÖRLÜ YAPACAĞIZ”

Açıklamasının devamında Bülent Ersoy’a özel yapılacak mezar hakkında bilgiler veren Siverek, “Hayranları ulaşmasın diye azıcık derin yapacağız. Derin yapacağımız için Bülent Hanım’ın mezarını asansörlü yapacağız. Asansörle altında indireceğiz. Asansör de şifreli olacak. üstelik mezarını sade yapacağız. Biliyorsunuz dinimiz de fazla şatafata müsaade etmez. Allah gecinden versin tabii kimin ne zaman öleceği kesin olmaz. Eğer benden önce hakkın rahmetine kavuşursa böyle bir projemiz var. Bülent Ersoy’u gömmek istemem. Benim 27 senelik keza dostum keza ailem. Bizden önce ölüm ederse 3 şahsiyet mezar yeri hazır” biçiminde konuştu.

MALİYETİ 1.5 MİLYON TL

Mezarın maliyeti hakkında da konuşan Siverek, “Bir bütçe ayırdık evet. Benim bu söylediğim mezarın bitmesi, sistemi vs. takriben 1.5 milyon TL tutar. Yerin 10 metre aşağıda olacak” dedi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.