CHP lideri Kılıçdaroğlu, iktidara gelince yapacağı ilk icraatı duyurdu: İstanbul Sözleşmesi’ni tekrar yürürlüğe koyacağız

CHP lideri Kılıçdaroğlu, iktidara gelince yapacağı ilk icraatı duyurdu: İstanbul Sözleşmesi'ni tekrar yürürlüğe koyacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İl Başkanlığınca Fuar İzmir’de düzenlenen “Balkan ve Rumeli Buluşması” programına katıldı. Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de Balkanlar’dan geldiğini hatırlattı.

“BİRLİKTE ELDE ETMEK ZORUNDAYIZ”

Balkanlar’dan gelenlerin seçimlerde CHP’ye oy vermesini isteyen Kemal Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “Sizleri Mustafa Kemal’in hemşehrilerini, Cumhuriyet Insanlar Partisini kucaklamaya davet ediyorum. Bize gelmenize ve bize katılmanıza ağırlama ediyorum. Coğrafyanın neresinde yaşıyorsanız yaşayın, Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmak için yeniden kucaklaşmak, tekrar beraber olmak, yine bu ülkeye reel anlamda demokrasiyi getirmek için beraber edinmek zorundayız. Birlikte olmak zorundayız. Biz Cumhuriyet Insanlar Partisi olarak Balkanlar’daki soydaşlarımızla dostluğumuzu tıpkı sürdürüyoruz. Oradaki siyasal partilerle iç içeliğimizi sürdürüyoruz. İster Bulgaristan’da olsun ister diğer bir yerde olsun. Bizim köklerimizin bulunduğu tüm yerlerde hiç kimse unutmasın orada Cumhuriyet Irk Partili mutlaka vardır. Balkanların yüreğinde Balkanların kalbinde mutlaka Cumhuriyet Insanlar Partisi, mutlaka Mustafa Kemal sevgisi vardır. O sevgiyi büyütmek hepimizin iki taraflı görevidir.”

Kılıçdaroğlu, seçimden sonra yapacakları ilk icraatı söyledi: İstanbul Sözleşmesi'ni tekrar yürürlüğe koyacağız

İKTİDARA GELİNDİĞİNDE YAPILACAK İLK İŞİ AÇIKLADI

Kılıçdaroğlu, konuşmasının devamında CHP iktidarına yapılacak birincil işi açıklayarak, ” Türkiye’deki bütün kadınlara sözüm var. Unutmayın, halkın iktidarı kurulduğunda Allah’ın izniyle cumhurbaşkanlığını aldığımızda ilk yapacağımız iş İstanbul Sözleşmesi’ni anında yürürlüğe koymaktır. Mustafa Kemal’in verdiği amaç fazla kolay: Çağdaş uygarlığı yetişmek ve onu aşmak. Kadın ve erkeğin eşdeğer olmadığı, arasında farkların olduğu bir düzeni asla kabul etmiyoruz” dedi.

“BÜTÜN SORUNLARI ÇÖZECEK BİRİKİME SAHİBİZ”

Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye bütün sorunlarını çözecek bilgi ve birikime sahip olduklarını ifade ederek, bu doğrultuda çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi. Ahali oyunları gösterisinin sunulduğu programa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer ile CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel de katıldı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.