CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan ‘korsan miting’ esprisi: Hepinizi Silivri’ye göndereceğim

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan 'korsan miting' esprisi: Hepinizi Silivri'ye göndereceğim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; partisinin grup toplantısı ve MYK toplantısı için bulunduğu Edirne’de, kanat önderleri ile toplantısının peşinde Saraçlar Caddesi üzerindeki esnafı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, vatandaşların yoğun ilgisi dolayısıyla esnaf ziyaretini yarıda bırakarak, sokak üstünde kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi. Bir bankın üstüne çıkan Kılıçdaroğlu, “Korsan bir miting düzenlemişsiniz, hepinizi Silivri’ye göndereceğim” dedi.

Esnaf ziyareti mitinge dönüştü! Kendini bir anda bankın üzerinde bulan Kılıçdaroğlu, espriyi patlattı

KONUŞMASI SLOGANLARLA KESİLDİ

Konuşması sıkça “Edirne seninle kibir duyuyor”, “Yargı, hukuk, adalet”, “Halkın umudu, Kılıçdaroğlu” sloganları ile kesilen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Tek istediğim bir şey var. Sandık gelecek, sandığa gideceksiniz. Elinizi vicdanınıza koyup, oyu kullanacaksınız. Defalarca beraber, dünya demokrasi tarihine önemli bir anekdot bırakacağız. Otoriter bir yönetimi, demokratik yollarla emekliye ayıracağız. Bunan inanın ve mutlaka bizlere güvenin.

Esnaf ziyareti mitinge dönüştü! Kendini bir anda bankın üzerinde bulan Kılıçdaroğlu, espriyi patlattı

“BUNLARI İSTİYORSANIZ BİZE KATILIN”

Biz Irk İttifakı olarak sizin için çalışıyoruz. Halkımız için çalışıyoruz. Yediden 70’e hiçbir fark yapmadan; doğusu, batısı, güneyi, kuzeyi; esnafı, zengini, sanayicisi, işçisi, memuru, emeklisi, taksicisi… Kim olursa olsun… Herkesin kazandığı, her evde huzurun olduğu Türkiye’yi inşa edeceğiz. Bunun için bize katılın. Bunları istiyorsanız, bize katılın. Kolaylık istiyorsanız, bize katılın. Yargı istiyorsanız, bize katılın. Hukuk istiyorsanız, bize katılın. Bu ülkede rahat olsun, bu ülkede barış olsun, bu ülkede halk refah içinde yaşasın istiyorsanız; bize katılın.

Esnaf ziyareti mitinge dönüştü! Kendini bir anda bankın üzerinde bulan Kılıçdaroğlu, espriyi patlattı

“EN BÜYÜK ARZUM RAHATLIK İÇİN BU ÜLKEYİ YAŞATMAK”

Esnaf kardeşlerim; gelemedim, elimi uzatamadım, tokalaşamadım; kusura bakmayın. İnşallah buraya, daha ayrı bir ortamda geleceğiz. Daha farklı bir atmosferde geleceğiz. Fazla güzel bir kentte yaşıyorsunuz. Edirne gibi her tarafı tarih kokan bir kentte yaşıyorsunuz. Mutlu insanlar olmanızı isterim. Çoluğunuzun çocuğunuzun meslek sahibi olmasını isterim. En büyük arzum, rahatlık içinde bu ülkeyi yaşatmaktır.

Esnaf ziyareti mitinge dönüştü! Kendini bir anda bankın üzerinde bulan Kılıçdaroğlu, espriyi patlattı

“BAY KEMAL’İN SARAY MERAKI YOKTUR”

Bir şeyden daha emin olmanızı isterim. Bay Kemal’in saray merakı yoktur. Bundan belirlenmiş olmanızı isterim. Sarayları yok, saraylarda oturmak için değil; ahali gibi yaşamak isteriz. Halkımız gibi yaşamak isteriz. Hiç kimsenin mağdur olmamasını isteriz. Ayrı düşündü diye, insanların hapse atılmasını istemeyiz. Bayan-erkek eşitliği isteriz. Çiftçi, ürettiği ürünün karşılığını alsın isteriz. Bereketli topraklar üzerinde yaşıyorsunuz. Bu topraklar, bolluk fışkırdığı sürece sizler hayatta mutlu olacaksınız. Bizim de amacımız zaten bu.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir