CHP yurt dışı örgütlenme çalıştayı, yarın İstanbul’da başlıyor! Bülent Tezcan: Seçime yönelik çok ciddi çalışmalar yapılacak

CHP yurt dışı örgütlenme çalıştayı, yarın İstanbul'da başlıyor! Bülent Tezcan: Seçime yönelik çok ciddi çalışmalar yapılacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, partisinin 43 yurt dışı birliğinden başkan ve temsilcilerin katılacağı çalıştaya ilişkin data verdi. Çok önemli bir egzersiz gerçekleştireceklerini bildiren Tezcan, şunları söyledi:

“43 YURT KADINSI BİRLİĞİMİZDEN BAŞKANLAR VE TEMSİLCİLER KATILACAK

11-14 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’da Yurt Dışı Örgütlenme Çalıştayı yapıyoruz. 11 Ağustos yurt dışı birliklerimizin gelip ön hazırlıkları oluşturacağı gün, 12 Ağustos Cuma günü asıl açılış programının başlayacağı gün. Sayın Genel Başkanımızın açılış konuşmasıyla Yurt Dışı Örgütlenme Çalıştayı’nı başlatacağız. Ondan daha sonra çok önemli sunumlar var; seçmenin sandığa gitmesi, katılım, genç seçmenlerin ilgisiyle ilgili kayda değer sunumlar yapılacak. Daha Sonra da 43 yurt dışı birliğimizden katılan temsilcilerimizin, başkanlarımızın oluşturacakları atölye çalışmalarıyla enine boyuna seçime hazırlanılacak bir çalışma yürüteceğiz.

13 MASADA SEÇİME ODAKLI ÇALIŞMA YÜRÜTÜLECEK

Cuma günü tam gün, cumartesi tam gün, pazar günü de öğleye değin olan bölümde 13 masada atölye çalışmaları yapacağız. Seçime odaklı, pratik olarak seçmenin sandığa taşınması, seçmenin örgütlenmesi, CHP’ye seçmenin oyunu nasıl alırız, bu süreçte tercih güvenliğini nasıl sağlarız, sandık görevlilerini nasıl eğiteceğiz, elektronik ortamda son teknolojinin imkanlarını nasıl kullanacağız… 2014’ten bu yanlamasına seçim sonuçlarını da değerlendireceğimiz fazla sayıda masamız var. Burada çok önemli çalışmalar yapılacak. Pazar günü öğleyin bir basın toplantısıyla çalıştayın sonucunu paylaşacağız. daha sonra da bir rapor yayınlayacağız. Önümüzdeki dönemde yurt dışı örgütlerimiz de daha enerjik, eksiklerini tamamlamış bir biçimde çalışmalarına devam edecekler.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir