CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı Tekirdağ’da buluştu: Belediyelerimiz hizmetlerini aksatmadan sürdürüyor

CHP'li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı Tekirdağ'da buluştu: Belediyelerimiz hizmetlerini aksatmadan sürdürüyor

CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı, Yerel Yönetimlerden Sorumluluk Sahibi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun başkanlığında ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın konut sahipliğinde bir araya geldi.
İstişare, dayanışma, kentlerin sorunları, yer sarsıntısı, orman yangınları, koronavirüs, Kara Kış Fonu, ekonomi, gıda gibi ülkenin gündemi konuları üstüne CHP’li belediye başkanları daha önce de dağıtılmış illerde yapılan toplantılar yaparken bu kere de Tekirdağ’da buluştular.

İki gün süren toplantılara CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun başkanlık etti.

11 Büyükşehir Belediye Başkanı adına ortak açıklamayı ev sahibi Albayrak yaptı. Albayrak, “Toplantımızı ülkemizin içinde bulunduğu mevcut idareli tablo, tarım ve hayvancılığa çekicilik kazandırılması noktasında kırsal kalkınmada lokal yönetimlerin rolü, su kaynaklarının bereketli kullanımı ve çevre kirliliğinin önlenmesi, yiyecek güvenliğinin sağlanması, küresel iklim değişikliği ile çaba ve geleceğimiz için yeni tür eğitim modelleri hakkında fikir alışverişinde bulunduk” sözleriyle toplantının gündemini açıkladı.

Albayrak’ın yaptığı müşterek açıklama şöyle:

İZMİR İKTİSAT KONGRESİ

Cumhuriyetimizin ilk yıllarındaki büyük yeniden yapılanma hamlesinin inşa taşı olan İzmir İktisat Kongresi çalışmaları ele alınırken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer de ‘İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’ çalışmaları hakkında sunum gerçekleştirdi.

“KURUMLARIMIZ HİÇBİR FEDAKARLIKTAN KAÇINMAMAKTADIR”

Ülkemiz ekonomisinde yaşanan ağır tablonun vatandaşlarımıza olan yansıması ve maliyeti her gün artmaktadır. Belediyelerimiz de bu ağır şartlar sebebiyle hesaplı açıdan önemli sorunlar yaşamakta, sıkıntılar çekmektedir. Tüm bu sorun ve sıkıntılara rağmen kurumlarımız, vatandaşlarımızın yaşadıkları sıkıntıları en az düzeye indirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamaktadır.

“HALKIMIZIN YANINDA OLDUK, OLMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Cumhuriyet tarihimizin en ağır idareli koşulları yaşamasına, maliyetlerin her gün katlanarak artma göstermesine rağmen; ekmek, ulaşım, su gibi temel konularda öteki gider kalemlerimizden tasarruf ederek halkımızın yanında olduk, olmaya devam ediyoruz.

“BELEDİYELERİMİZ, HİZMETLERİNİ AKSATMADAN SÜRDÜRÜYOR”

Büyükşehir belediyelerimiz, bir yanlamasına halkçı idare modelini uygularken bir yanlamasına da yatırım ve hizmetlerini aksatmadan büyük bir şevkle sürdürmektedir. Bu hizmetlerin önemli bir kısmı ise sanayi destekleri, kırsal yeniden yapılanma hamleleri ve sosyal belediyecilik uygulamalarından oluşmaktadır. İnanıyoruz ki bu zorlu süreci aşmanın yolu dayanışma ve üretimden geçmektedir.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÖZLÜK HAKLARI

Toplantımızda ayrıca sağlık durumu çalışanlarımızın son dönemde gittikçe çoğalan mesleki sorunlarını ele aldık. Halk sağlığı için büyük bir fedâkarca hizmet veren paha biçilmez sağlık durumu çalışanlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi ve sağlıkta güçlü olarak mücadeleyle ilgili hukuki düzenlemelerin bir an önce yapılması konusunda çağrıda bulunuyoruz.

“GALIBIYET BAYRAMI’NI KUTLARIZ”

Toplantımız vesilesiyle milletimizin serbest ve bağımsızlık sevdasının nihai vesikası olan 30 Ağustos Başari Bayramı’nı çoktan kutluyor; başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve tabanca arkadaşları edinmek üzere tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.

“ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Tarihimizden aldığımız yüce sorumlulukları geleceğimize daire nice umutlarla bütünleştirmeye, bugüne dek olduğu gibi bundan daha sonra da çok çalışmaya ve ara vermeksizin üretmeye devam edeceğiz.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir