CHP’li başkanın

CHP'li başkanın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Marmaris’teki yangını söndürme çalışmalarını yakından peşine düşüp takip ederken gazetecilerin de sorularını yanıtladı.

“YOKLAMA ALTINA ALINDI CÜMLESİNİ SÖYLEMEK RİSKLİ”

Bakan Soylu, Muğla Marmaris’teki orman yangınlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, Bu herif yangınlar tam sönmeden ‘kontrol altına alındı’ cümlesini bildirmek risklidir. Çünkü rüzgarı var, ayrı bir yerden bitmiş başlaması var” dedi.

“GAYET MÜDAHALE EDİLİYOR”

Bakan Soylu, orman yangınının sürdüğünü kaydederek, “Sayın bakanımız da burada, Tarım Bakanımız… Gayet müdahale ediliyor. Bu müşteri yangınlar tam sönmeden ‘kontrol altına alındı’ cümlesini bildirmek risklidir. Çünkü rüzgarı var, bambaşka bir yerden her yerde başlaması var. Onun için adamakıllı sönmesi ardından söylenebilir” diye konuştu.

“ÇÖP ARABASINA BAKSIN”

Bakan Soylu’ya “CHP’li belediye başkanının ‘Gece görüşlü helikopterler envanterde yok’ açıklaması var, bununla ilgili ne anlatmak istersiniz?” sorusu yöneltildi. Bakan Aristokrat, “Hangi CHP’li belediye başkanı?” diye sordu. Gazeteci ise “Marmaris Belediye Başkanı” karşılığını vermesi üzerine Bakan Asilzade, “Çöp arabasına baksın” cevabını verdi.

MEHMET OKTAY NE DEMİŞTİ?

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, sosyal medya hesabından açıklama yaparak “Maalesef ancak yangında 24 saat geride kaldı. Dün karanlık bastırmadan alevlere müdahale edebilmek için bölgeye gece görüşlü helikopter desteği istemiştik. Öğrendik oysa envanterde yokmuş.” ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Soylu'yu kızdıran CHP'li Belediye Başkanı sorusu: Çöp arabasına baksın

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.